Prawie 3000 piosenek w konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno”!

Zakończył się etap przesyłania zgłoszeń IV edycji konkursu radiowej Czwórki  dla wciąż nieodkrytych muzyków „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Wniosek jest jeden: polska scena muzyczna ma się świetnie, konkurencja jest ogromna, a talentów gotowych podbić świat na pewno nie brakuje. W tym roku nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: aż 2975 piosenek nadesłanych przez 329 zespołów!

– Jak każdego roku, zgłosili się do nas przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Choć dzisiaj trudno nazwać niektóre  z nich, bo muzyka cały czas się zmienia i artyści eksperymentują, nie zabrakło hip hopu, popu, elektro popu, alternatywy, rocka, reggae, elektroniki, metalu
i muzyki instrumentalnej
– mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu. – Codziennie przesłuchuję nadesłane piosenki, nieraz aż do świtu. Poziom jest naprawdę wysoki. Mamy sporo zdolnych artystów, którzy już są gotowi wyjść ze swoim materiałem do publiczności – dodaje dziennikarz.

Zwycięzcę IV edycji konkursu oraz wyróżnione zespoły poznamy pod koniec sierpnia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu Czwórki w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”. Nagrodą jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, nagranie teledysku do singla, sesja zdjęciowa i koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki
oraz tekściarza.

Konkurs jest rozwinięciem audycji „Będzie głośno!”. Program Damiana Sikorskiego umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności.

A bohaterami najnowszego wydania audycji, 24 lipca o godzinie 18.00, będą wybrani artyści, którzy zgłosili się do konkursu, natomiast playlista piątkowego programu będzie się składać z nadesłanych piosenek. W drugiej godzinie audycji jak zawsze usłyszymy jeden z zespołów, które wystąpiły na scenie Czwórki. Tym razem będzie to retransmisja koncertu Bitaminy. Grupa powstała z przyjaźni i miłości do muzyki, co słychać w ich tekstach i w produkcji bitów. Bitaminę tworzą multiinstrumentalista, producent i perkusista Amar Ziembiński oraz dwaj wokaliści i producenci: Mateusz Dopieralski oraz Piotr Sibiński. Od 2005 roku z sukcesami tworzą, nagrywają i koncertują, mimo że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser.

Ich pierwszy album to „Listy Janusza” (2013) utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. Następne płyty to „Plac Zabaw” (2014) oraz instrumentalna „C” (2016), na której artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja, dzięki której zjednali sobie fanów w całej Polsce to „Kawalerka”(2017) – opowiadająca o potknięciach i pierwszych krokach w dorosłość, poza dziecinne podwórko. W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”.

Koncert odbył się w maju 2018 w ramach audycji „TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem”.

           „Będzie Głośno!” w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!