Gregory Porter z nową muzyką i misją na Marsa!

NASA ogłosiła, że nagradzany Grammy wokalista i autor piosenek Gregory Porter uświetni start historycznej misji Mars 2020 Perseverance.

Podczas transmisji zaplanowanej na czwartek, 30 lipca, artysta wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu „America The Beautiful” ze swojego domu w Kalifornii. Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa.

Zapowiedź ta zbiega się w czasie z premierą nowego singla Portera „Concorde” – radosna, ujmująca oda do podróży międzygwiezdnych. Towarzyszy mu teledysk z motywem kosmicznym, w którym Porter, przebrany za astronautę, występuje u boku swojego syna, Demyana. Utwór pochodzi z jego najnowszego albumu All Rise, który ukaże się 28 sierpnia nakładem Blue Note Records/Universal Music Group.

Jak mówi Gregory Porter: „Czuję się zaszczycony, że NASA zaprosiła mnie do występu przed tym historycznym startem. Eksploracja kosmosu inspirowała mnie od dziecka i nadal budzi we mnie podziw, gdy patrzę nocą w niebo. Wspaniale jest być częścią tego spektakularnego wydarzenia i dzielić tę wspólną chwilę międzyplanetarnej wyprawy z milionami ludzi na całym świecie.”

Paul Wizikowski, producent wykonawczy transmisji startu misji, powiedział: „Wyniesienie łazika Perseverance z amerykańskiego wybrzeża do krateru Jezero na Marsie, stanowi kamień milowy w historii ludzkości. Fakt, że ten lot odbywa się w tak szczególnym momencie historii Ameryki, który wzywa nas, byśmy wytrwali w tym, co w nas najlepsze, sprawił, że postanowiliśmy pokazać ten start w symbolicznym przesłaniu i podkreślić to, że Ameryka jest piękna. Nagradzany nagrodą Grammy Gregory Porter został zaproszony do zaśpiewania utworu „America The Beautiful”, by przypomnieć nam, że od Pacyfiku do Atlantyku jesteśmy razem w tej wielkiej historii.”

Rakieta z łazikiem Perseverance zostanie wyniesiona na Czerwoną Planetę 30 lipca z Przylądka Canaveral na Florydzie. Łazik został zaprojektowany w taki sposób, by lepiej zrozumieć geologię Marsa oraz poszukiwać śladów organicznego życia. Misja zbierze i przechowa zestaw próbek skał i gleby, które w przyszłości mogą być sprowadzone z Marsa na Ziemię. Po raz pierwszy w historii zarejestruje również marsjańskie dźwięki i podda testom nowe technologie, mające służyć przyszłym robotycznym i ludzkim eksploracjom Marsa. Pełne relacje z misji będą transmitowane za pośrednictwem telewizji NASA oraz strony internetowej agencji, a także wielu innych platform.

Ci, którzy wezmą udział w transmisji, będą mogli usłyszeć jedwabisty głos i żywiołową osobowość, które uczyniły Gregory’ego Portera jednym z najbardziej utytułowanych współczesnych wokalistów jazzowych. Artysta zdobył międzynarodowe uznanie dzięki nagrodzonym Grammy albumom Liquid Spirit i Take Me To The Alley, oraz koncertom w wyprzedanych salach na całym świecie. Jego szósty album studyjny, All Rise, to powrót do pisania własnych piosenek – tekstów przepełnionych filozofią codzienności i okruchami prawdziwego życia, napisanych do nastrojowej muzyki, będącej mieszanką jazzu, soulu, bluesa, gospel i popu.

„Concorde” to piąty singiel pochodzący z najnowszej płyty, napisany przez Portera podczas podróży samolotem. Początek tekstu tego utworu ukazuje jego fascynację lataniem: Z milionem gwiazd w galaktyce / Gdy unoszę się z nimi, ciężko mi dostrzec / Że trzymam się tej drogiej ziemi, która wiruje razem ze mną. Choć Porter nie może być w tej chwili w trasie koncertowej, nie zmienia się jego zamiłowanie do podróży, a występ artysty dla NASA będzie z pewnością nie z tego świata.

NASA — materiały prasowe:

Materiały prasowe misji Mars 2020 Perseverance są dostępne w NASA Image and Video Library: go.nasa.gov/perseverance-b-roll

Dodatkowe zdjęcia związane z Perseverance są dostępne w galerii na stronie internetowej misji: mars.nasa.gov/mars2020/multimedia/images

Wszelkie bieżące informacje i aktualizacje na temat misji Mars 2020 Perseverance będą dostępne pod adresem nasa.gov/perseverance oraz mars.nasa.gov/perseverance

Briefingi oraz komentarze na żywo na temat startu misji będą transmitowane na stronach NASA TV, NASA.gov/live oraz YouTube.com/NASAJPL/live

Pierwsza możliwość startu misji jest zaplanowana nie wcześniej niż na 30 lipca br. o godz. 4:50 a.m. czasu PDT (7:50 a.m. EDT/11:50 a.m. UTC).
Okno startowe, czyli dni, kiedy na Marsa można wysłać statek kosmiczny, otworzy się 30 lipca i zamknie 15 sierpnia 2020 roku.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!