“1000 Sunsets” – Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem – Virtual Tour / EPISODE III

Dajcie się porwać w muzyczną podróż, inspirowaną  Indiami oraz Nepalem. Zobaczcie zupełnie nowe oblicze Jerry&ThePelicanSystem.

Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR, to najnowszy projekt saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. W ramach wirtualnej trasy koncertowej muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi z całego świata realizuje program muzyczny, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa.

Po sukcesie pierwszego odcinka serii zrealizowanego przy udziale uznanej peruwiańsko – irańskiej harfistki: Eve Matin nadszedł czas na muzyczną podróż, inspirowaną Indiami oraz Nepalem. Drugi odcinek swoją premierę będzie miał już 16 lipca o godz.20:00. W skład formacji Jerry&ThePelicanSystem tym razem wejdą: Piotr zabrodzki – harmonium, Szymon Wójcik – gitara, Wiktoria Jakubowska – drums, electronics oraz Jerzy Mączyński – saxophone, electronics. W drugim epizodzie zostaną wykorzystane materiały wideo, nakręcone przez Jerzego Mączyńskiego oraz Szymona Wójcika podczas ich ubiegłorocznej podróży po Nepalu, a motywem przewodnim tego epizodu będą zapierające dech w piersiach buddyjskie świątynie.

 

Trzeci odcinek, którego premiera zaplanowana jest na czwartek 30 lipca powstał przy udziale muzyków, z którymi Jerzy Mączyński miał przyjemność współpracować podczas swojej trasy koncertowej po Indiach w 2019 roku. Wystąpią w nim: Vinod Anoor – miridangam i Sunnad Anoor – kanija, muzycy reprezentujący polską, niezależną scenę jazzową: Jan Młynarski – perkusja i Marcel Balińskiego – NORD oraz Jerzy Mączyński – saxophone, electronics.

 

Każdy odcinek programu VIRTUAL TOUR składa się z trzech części: materiału „making-of”, nagranego wcześniej i odpowiednio zmontowanego muzycznego performance’u koncertowego, łączącego różne kultury i muzyczne spojrzenia oraz wywiadów z twórcami danego odcinka.

           

Premierowo nowy odcinek programu pojawia się punkt 20:00 na oficjalnym kanale Jerzego na YouTube:

Można obejrzeć go również w dowolnym dla siebie momencie także na stronach:

–   www.jerzymaczynski.com

Link do pierwszego odcinka serii: https://www.youtube.com/watch?v=gKIJaqXeRnU

Zapraszamy także do dołączenia i śledzenia oficjalnej strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/602324103998804/

           
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Patroni Medialni:
Jazz Forum, Rzeczpospolita, Przegląd, Strefa Music Art, Polskie Nagrania

Informacje o twórcy projektu:
Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR:


Jerzy Mączyński (ur.17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W 2019 roku zakończył z tytułem magistra College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album: „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem” przez wytwórnię Warner Music Poland (Polskie Nagrania) w kultowej serii Polish Jazz.
W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami
z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem.
Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień.
Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!