Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej

Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r. Wardruna miała w maju tego roku odwiedzić m.in. Kraków oraz Poznań.
Koncerty te nie mogły dojść do skutku w 2020 r. ze względu na restrykcje związane z pandemią wirusa COVID-19, trasa została więc przełożona na przyszły rok.
Wśród koncertów zapowiedzianych na rok 2021 są trzy polskie daty:
7 listopada, Warszawa (Palladium),
8 listopada, Kraków (ICE Congress Center) oraz
9 listopada, Poznań (Sala Ziemi).


Bilety zakupione na koncerty w Krakowie i Poznaniu, które miały odbyć się w 2020 r. zachowują ważność w 2021 r.!
Możliwy jest też ich zwrot przez serwis TicketClub.pl pod adresem: https://ticketclub.pl/bilety/zwroty-biletow/
Bilety na nowo ogłoszony koncert w warszawskim Teatrze Palladium w 2021 r. pojawią się w sprzedaży 11 sierpnia o godzinie 17.00. Będzie można je kupić poprzez system TicketClub.pl (https://ticketclub.pl/koncerty/wardruna-palladium-warszawa-1460/).

Podczas przyszłorocznej trasy Wardruna promować będzie nowy album «Kvitravn» (Biały Kruk), który ukaże się w 2021 r. nakładem Sony Music / Columbia Germany. Płyta Kvitravn kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie Kvitravn opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.
Występy Wardruny w Polsce z reguły wyprzedawane są na miesiące do przodu – w poprzednich latach zespół odwiedził m.in. Teatr Szekspirowski w Gdańsku czy Dom Pieśni i Tańca w Zabrzu. Jako twórca muzyki do popularnego serialu Wikingowie, Einar Selvik, lider i założyciel Wardruny był też gwiazdą Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2015 r.
—————————————————-
7 listopada 2021 r. / Warszawa, Teatr Palladium (ul. Złota 9)
8 listopada 2021 r. / Kraków, ICE Congress Center (ul. Marii Konopnickiej 17)
9 listopada 2021 r. / Poznań, Sala Ziemi (ul. Głogowska 10)
Bilety na wszystkie koncerty Wardruny w Polsce dostępne pod linkiem: https://ticketclub.pl/artysci/wardruna-454/
Organizatorem koncertów Wardruny w Polsce jest Iron Realm Productions:

https://www.facebook.com/IronRealmProductions/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *