Dua Lipa zapowiada wydanie albumu “Club Future Nostalgia”!

Pierwszym utworem zwiastującym wydawnictwo jest  nowa wersja “Levitating” z gościnnym udziałem Madonny, Missy Elliot, za remix którego odpowiada the Blessed Madonna!

Dua Lipa zapowiedziała wydanie “Club Future Nostalgia” – albumu z remiksami piosenek z jej przebojowej płyty “Future Nostalgia”. Wydawnictwo, które powstało we współpracy z The Blessed Madonna, ukaże się w piątek, 28 sierpnia

“Club Future Nostalgia” to kolekcja remiksów z udziałem największych gwiazd, ale także undergroundowych bohaterów oraz największych, tanecznych talentów na świecie. Nad płytą czuwała i zmiksowała ją na wzór klasycznego mixtape’u The Blessed Madonna. Marea Stamper, jak naprawdę nazywa się artystka, to urodzona w Kentucky, adoptowana przez Chicago, a teraz rezydująca w Londynie DJ-ka i producentka, która jest jedną z najsławniejszych postaci na światowej klubowej scenie.

“Club Future Nostalgia” to eklektyczny, euforyczny miks łączący przeszłość i teraźniejszą. Spotkanie różnych muzycznych światów. House’owe klimaty z lat 90. współgrające z najlepszym popem 2020 roku. A wszystko z dodatkiem ejtisowego soulu i kilkoma nieprzyzwoitymi muzycznymi smaczkami.

The Blessed Madonna czuwała nad remiksem “Levitating” z udziałem Missy Elliott i Madonny, który miał premierę 13 sierpnia. Na albumie znajdzie się również przygotowany przez Marka Ronsona remix “Physical” z Gwen Stefani.

Te ostatnie miesiące były surrealistycznym doświadczeniem. Oglądałam was wszystkich tańczących i urządzających imprezy na Zoomie do piosenek z “Future Nostalgia” i czułam się, jakbyśmy byli razem w klubie. Sprawiało mi to wielką radość, choć oczywiście wolałabym wykonywać te utwory na żywo. Wtedy jednak zdecydowałam, że z pomocą The Blessed Madonna, dodam tym nagraniom nieco bardziej klubowego charakteru i tak powstał mixtape “Club Future Nostalgia”. Zaprosiliśmy kilkoro przyjaciół, kilka legend, by dołączyli do naszej zabawy. Królowe Missy Elliott i Madonna towarzyszyły mi więc w absolutnie epickim remiksie “Levitating”, a moja idolka Gwen Stefani i genialny Mark Ronson połączyli siły, wznosząc “Physical” na wyższy poziom. A to jeszcze nie koniec imprezy, kilka niespodzianek jeszcze przygotowałam – opowiada Dua.

Przekształcenie “Future Nostalgia” w mixtape było niemałym przedsięwzięciem, którym zajmowałam się potajemnie, na swoim strychuRealizowanie fantazji na podstawie płyty Duy Lipy było doskonałym zadaniem na czas pandemii. Zadaniem – warto zaznaczyć – potężnym i drobiazgowym. Przygotowanie remiksów, oryginalnych nagrań, kuratela nad dream teamem innych remikserów i gości, było ekscytujące i przerażające. Mój podziw dla Duy tylko jednak się pogłębił. Jest genialną, jedyną na pokolenie artystką, a do tego przemiłą osobą. Stworzenie tego swoistego listu miłosnego z tak legendarną obsadą było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Koniec końców, chodziło o to, by stworzyć nowy, muzyczny świat, by “Club Future Nostalgia” towarzyszyła nam na parkietach, z którymi tak tęskniliśmy a które na razie są niedostępne –  opowiada o pracy nad albumem ” The Blessed Madonna.

 
Na płycie pojawia się wielu idoli Duy Lipy, w tym takie ikony jak Missy Elliott, Gwen Stefani i Mark Ronson.

 
Jestem niezwykle wdzięczna, że Dua zaprosiła mnie do udziału w tej płycie i jestem zachwycona ejtisowym klimatem jej muzyki. Kiedy jej ludzie podesłali mi nagranie, od razu wiedziałam, że to czysty ogień i z miejsca nagrałam swój wers. Dua posłuchała, zachwyciła się i oto jest– komentuje Missy Elliott
 
 
Byłam bardzo podekscytowana, kiedy Dua zaproponowała współpracę z Markiem Ronsonem przy jej remiksie “Physical”. -“Club Future Nostalgia” to epicka, taneczna impreza, a ja się cieszę, że w niej uczestniczę– mówi Gwen Stefani.
 
Zasadniczo nie zajmuję się remiksami, ale Dua to moja ziomalka – przyznał Mark Ronson. – Zależało mi, by zrobić dla niej coś wyjątkowego i zmienić piosenkę w coś całkiem innego. Chciałem, by brzmiało to jak zupełnie nowy utwór. A kiedy usłyszałem Gwen, ten jej kultowy wokal, byłem wniebowzięty. Kapitalna sprawa.
 
“Club Future Nostalgia”
dostępny będzie na wszystkich platformach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!