Legendarna grupa rockowa JEFFERSON STARSHIP po raz pierwszy od 12 lat wydaje nową muzykę

Legendarny zespół rockowy Jefferson Starship (w tym David Freiberg , Donny Baldwin , Cathy Richardson , Chris Smith i Jude Gold ) ogłosił wydanie nowej EP-ki Mother of the Sun, pierwszej od 12 lat kolekcji nowych piosenek.

Mother of the Sun – ukaże się za pośrednictwem Golden Robot Records i trafi do sklepów i platform streamingowych 21 sierpnia. Siedem utworów zawiera dwie piosenki napisane wspólnie przez oryginalnych członków Jefferson Starship / Jefferson Airplane – It’s About Time napisane wspólnie z Grace Slick, a kolejny z Marty Balin . Kolekcja zawiera również powrót oryginalnego członka Jefferson Starship Pete Sears , który gra na basie w trzech utworach. 

„Paul Kantner był naszym liderem zespołu i wizjonerem, dzięki któremu Jefferson Starship przeszedł przez tak wiele epok” – mówi Richardson. „Bardzo zainspirował tę płytę, poczynając od tekstów piosenek po tytuł i okładkę albumu, a skończywszy na wspólnym procesie tworzenia muzyki jako zespół z niektórymi z jego oryginalnych muz – Grace, Marty i Pete. Mother of the Sun jest dedykowane PK. ”

Podczas gdy obecni członkowie Jefferson Starship nieustannie koncertują (w tym grali z Kantnerem na pięciu kontynentach przed jego śmiercią w 2016 r.), Ostatnia „załoga” Kantnera przeważnie walczyła z pandemią w swoich domach. Nie przeszkodziło im to jednak w planowaniu ogromnej trasy koncertowej w 2021 roku, aby wesprzeć Mother of the Sun , ponieważ nowe daty zostaną ogłoszone jesienią.

Lista utworów Mother of the Sun :
W samą porę
Na co czekamy?
Zachodzące słońce
Runaway Again
Embryonic Journey ”
Nie bądź już smutny
Na co czekamy? (Rozszerzona wersja)

Streamuj / kup Najwyższy czas TUTAJ

O JEFFERSON STARSHIP
Jefferson Starship to założyciel / multiinstrumentalista David Freiberg (który był również w Jefferson Airplane podczas ostatniego roku zespołu), wieloletni perkusista Donny Baldwin (który dołączył do Jefferson Starship w 1982 roku, a także grał i śpiewał przy wielu hitach ery Starship) , wokalistka Cathy Richardson (którą Kantner zwerbowała w 2008 roku), 25-letni członek Chris Smith jako klawiszowiec i gitarzysta prowadzący Jude Gold, który dołączył w 2012 roku.

Obecny skład Jefferson Starship jest oddany tchnięciu nowego życia w tę ponadczasową muzykę podczas swoich występów na żywo. Ogromne hity, takie jak Jane , Miracles, White Rabbit, Somebody to Love, Volunteers, We Built This City i Nothing’s Gonna Stop Us Now, nadal odbijają się echem w popkulturze na całym świecie. Czy to w studiu, czy na trasie, pięciu członków wciąż lubi przekraczać granice brzmienia, z pasją próbując zmienić świat i pozostając wiernym pierwotnemu duchowi wszystkiego, co Jefferson Starship.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *