NOWY ALBUM KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

18 września do sprzedaży trafi piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany „Zabawa”, ale już dzisiaj, na miesiąc przed premierą, fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży. Artysta przygotował sporo niespodzianek – grę miejską, spotkania z fanami, specjalny koncert premierowy i „Zabawę” w wersji winylowej. 

O płycie:
Krzysztof Zalewski dał nam już przedsmak tego, co czeka nas na nowej płycie prezentując single „Tylko nocą” i „Annuszka”. Teraz, wraz ze startem preorderu, uchyla kolejne rąbki tajemnicy – poznajemy okładkę, tytuł oraz tracklistę. Dowiadujemy się też trochę więcej o albumie… 
Ta “Zabawa” nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. Bo “Zabawa” jest płytą dorosłą. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień. Który mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Bawi się. Na przekór czasom. „To taniec na koniec świata” – mówi artysta. 
Album “Zabawa” nie zrodził się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie: wziął się z niepokoju, ale i przekory. “Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi” – dodaje Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji.

Krzysztof Zalewski urodził się rockmanem, więc nawet tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej, rockowym duchem przesycona jest większość utworów. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – to brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie Krzysztof rapuje, albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą.

O preorderze:
Na miesiąc przed premierą albumu, 19-go sierpnia o godzinie 12.00, startuje preorder „Zabawy” i tutaj fani mają kilka opcji do wyboru. Osoby, które zdecydują się na zakup albumu w przedsprzedaży w serwisie Allegro, będą miały wyjątkową możliwość zakupu biletu na specjalny koncert w warszawskim klubie Praga Centrum, na którym artysta po raz pierwszy na żywo zaprezentuje cały materiał z płyty. Pula biletów na to wydarzenie jest ograniczona. 
Z kolei na sklepie wytwórni Kayax – sklepzmuzyka.pl – istnieje się możliwość zamówienia albumu z autografem. W tym samym czasie wystartowała także możliwość zamówienia przedpremierowo albumu na empik.com w wersji CD oraz na winylu. A dla tych, którzy od fizycznych nośników wolą muzykę w wersji cyfrowej na serwisach streamingowych została uruchomiona możliwość „Pre – Safe” – oznacza to, że w dniu premiery w bibliotece użytkownika automatycznie zapiszą się utwory z płyty. 

O grze miejskiej:
18-go września w dniu premiery fani artysty będą mogli wziąć udział z wyjątkowym wydarzeniu. W Warszawie w przestrzeni miejskiej powstaną dwie instalacje nawiązujące do albumu „Zabawa”. Uczestnicy będą musieli znaleźć oba punkty i wykonać w nich pewne zadania… Ci, którzy rozwiążą te łamigłówki otrzymają wejściówki na premierowy koncert. Niebawem na profilach w mediach społecznościowych artysty pojawi się więcej szczegółów. 

Preorder w serwisie Allegro z opcją zakupu biletu na koncert premierowy: https://na.allegro.pl/preorder  
Preorder w sklepzmuzyka.pl z autografem: https://www.sklepzmuzyka.pl 
Preorder cyfrowy w serwisach streamingowych: https://fuga.ffm.to/zabawa 
Link do CD w Empiku
Link do LP w Empiku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!