Jack Sherman (eks gitarzysta Red Hot Chili Peppers) zmarł w wieku 64 lat

Jack Sherman, gitarzysta, który pojawił się na debiutanckim albumie amerykańskiego zespołu rockowego Red Hot Chili Peppers, zmarł w wieku 64 lat.

„Był wyjątkowym gościem i dziękujemy mu za wszystkie dobre, złe i pośrednie czasy. Pokój na platformie boogie” – czytamy na Twitterze na oficjalnym koncie grupy.

Sherman, który dołączył do zespołu podczas ich pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych w 1984 roku, jest także współautorem piosenek na ich drugi album.

Przyczyna jego śmierci nie została jeszcze ujawniona.

My, członkowie rodziny RHCP, chcielibyśmy życzyć Jackowi Shermanowi płynnej żeglugi w światy poza nią, bo on odszedł” – napisał zespół w mediach społecznościowych.

Sherman zastąpił Hillela Słowaka, gitarzystę i założyciela Red Hot Chili Peppers w grudniu 1983 roku. Słowak powrócił do zespołu w 1985 roku.

Jednak Sherman przyczynił się do powstania przyszłych albumów grupy The Abbey Road EP i Mother’s Milk, a także współpracował z innymi wybitnymi artystami, w tym Bobem Dylanem i George’em Clintonem.

Sherman nie został uwzględniony, gdy inni członkowie zespołu Red Hot Chili Peppers zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2012 roku. Później skrytykował tę decyzję , mówiąc magazynowi Billboard, że poprosił o uwzględnienie i poczuł się „zhańbiony”.

„To naprawdę bolesne widzieć całe to świętowanie i być wykluczonym” – powiedział.

Jack Sherman | Red Hot Chili Peppers Wiki | Fandom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *