Queen i Adam Lambert zapowiadają nowy album Live Around The World

Queen i Adam Lambert dzielą się szczegółami swojego pierwszego wspólnego albumu na żywo, który ukaże się w październiku.

Nosi tytuł Live Around The World i ukaże się 2 października na CD, CD / DVD, CD / Blu-ray, winylu oraz na platformach cyfrowych i streamingowych.

Inspiracja do powstania albumu pojawiła się po tym, jak Queen i Adam Lambert transmitowali na żywo swoje YouTube Watch Party w czerwcu – wybór najważniejszych wydarzeń z poprzednich koncertów, które miały miejsce po odroczeniu trasy Rhapsody .

Perkusista Roger Taylor wyjaśnia: „Tak naprawdę wcześniej nie oglądaliśmy tych klipów, zawsze byliśmy zbyt zajęci koncertowaniem. Nie byliśmy świadomi tego, jak dobrze grał zespół. Pomyśleliśmy więc, że może istnieje album na żywo zawierający najważniejsze wydarzenia z koncertów, które zagraliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat z Adamem Lambertem ”.

Live Around The World będzie zawierał utwory, które zostały osobiście wybrane przez Taylora, Lamberta i gitarzystę Briana Maya z ponad 200 wykonań. kultową sekcję „Ay-Ohs” Freddiego Mercury’ego . 

May mówi: „Ponieważ wszyscy borykamy się z wyzwaniem tworzenia występów na żywo w świecie zdominowanym przez potężnego wirusowego wroga, wydawało się, że to idealny moment, aby stworzyć kolekcję starannie wybranych fragmentów koncertów z naszych koncertów Queen na przestrzeni lat. nasz brat Adam Lambert.  

„Oglądając i słuchając tych utworów, będziesz z nami podróżować po całym świecie i doświadczać pełnego wirtualnego zestawu na żywo. 

„Punkt kulminacyjny kolekcji w Sydney na początku tego roku, kiedy w ramach wsparcia Fire Fight Australia odtworzyliśmy kompletny zestaw Queen Live Aid . Było to historyczne wydarzenie z wielkiej sprawy – z być może najwyższym poziomem adrenaliny od czasu oryginalnego Live Aid w 1985 roku.  

„Jestem szczególnie szczęśliwy, że możemy teraz podzielić się tą wyjątkową chwilą z całym światem”.

Lambert dodaje: „Kiedy nie mogliśmy w tym roku koncertować, chcieliśmy dać fanom coś zamiast tego, a album na żywo wydawał się po prostu odpowiedni. To pierwszy raz, kiedy wydaliśmy razem album i świetnie się bawiliśmy składając go razem, wybierając ulubione wykonania w ciągu ostatnich siedmiu lat ”.

Wydania DVD i Blu-ray będą również zawierały dodatkowe nagrania z występów, w tym bitwę na bębny między Taylorem i jego synem Rufusem Taylorem – perkusistą zespołu The Darkness – oraz gitarowe solo Maya Last Horizon .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *