ZAGI pokazała “Hologram”

“Hologram” to pierwszy, oficjalny singiel zapowiadający najnowszy album Zagi “Prześwit”, który w całości składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online. Premiera albumu na serwisach streamingowych – 31 sierpnia, premiera wersji fizycznej – 26 września.

ZAGI: “Hologram” opowiada o niespokojnych nocach, które bardzo często mi się przytrafiają. Godzinami kartkuję zdarzenia, które miały miejsce w różnych momentach mojego życia. Być może to jest moment, kiedy programuję swoje sny. Kiedy w końcu udaje mi się zasnąć – popadam w dwuświat, w którym tracę pamięć o rzeczywistości. Mogę w nim wszystko i nie mogę nic.

W teledysku chciałam nawiązać do transmisji online, które prowadziłam przez ostatnie 11 tygodni – dzięki którym tak naprawdę ten album powstał. Pisanie piosenek zawsze sprawiało, że czułam się bezpiecznie, a kiedy popadałam w czarne “rozkminy”, to w piosenkach układałam te wszystkie myśli w jasną całość. Cieszę się, że mogłam podzielić się tym co tak bardzo kocham robić – z moimi słuchaczami, szczególnie w momencie kiedy wszyscy potrzebowaliśmy zająć głowę. Mieliśmy szansę lepiej się poznać i czegoś od siebie nawzajem nauczyć.

Wszystko zaczęło się od #podomutour – czyli trasy, podczas której transmitowałam z różnych pomieszczeń naszego mieszkania. Na początku kwarantanny, kiedy odwołano nam wszystkie koncerty, na których mieliśmy supportować na  kilku koncertach wiosennej trasy zespół Kwiat Jabłoni oraz Natalię Przybysz – stwierdziłam, że skoro nie mogę ruszyć w trasę po Polsce – ruszę w trasę po moim mieszkaniu. W ramach #podomutour zorganizowałam między innymi – koncert online, meet&greet oraz songwriting camp – podczas, którego stworzyliśmy wspólnie z moimi fanami –  online – utwór “Niepokoje”.

Wkrótce pomysł z tworzeniem piosenek online ewoluował i postanowiłam zorganizować jeszcze jeden songwriting camp, potem drugi… aż pomyślałam, że skoro tak dobrze nam idzie – to czemu by nie spróbować stworzyć razem całego albumu!

Właśnie Ruszył PREORDER ALBUMU PRZEŚWIT – który odbywa się za pośrednictwem portalu Odpal Projekt.

ZAGI: „Przy tym albumie nie działam pod szyldem żadnej wytwórni. Razem z moim zespołem wydajemy się sami. Na stronie zbiórki znajdziecie różne pakiety wsparcia. Można zdecydować się na zakup albumu w wersji digital, jest oczywiście fizyczny krążek, ale również kilka totalnie wyjątkowych rzeczy jak 2 studyjne utwory nigdy wcześniej niepublikowane, które miały znaleźć się na albumie “Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” z 2017 roku, gitara DEFIL z autografem, na której napisałam i nagrałam utwór “Korzeniami”, niebieski bilet wielokrotnego wstępu na nasze koncerty ważny 5 lat, prywatny koncert, można też dołączyć do partnerów naszego albumu, którymi już są Ortega guitars oraz Sitek – polska firma produkująca fantastyczne efekty gitarowe na których razem z Maćkiem mamy przyjemność grać od ponad roku! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie”!

ZAGI to wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2017 roku ukazał się jej debiutancki, bardzo dobrze przyjęty przez fanów i dziennikarzy album „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni”. Rok później ukazała się winylowa ep-ka „Drapacz chmur”.

PREORDER ALBUMU – https://odpalprojekt.pl/p/przeswit 

“Hologram” w serwisach streamingowych: distrokid.com/hyperfollow/zagi/hologram 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!