Łydka Grubasa z jedynym w 2020 koncertem w Poznaniu

Już w najbliższy piątek, tj 28 sierpnia, zespół Łydka Grubasa odwiedzi Poznań. Kapela zagra koncert na Skwerze Play przy ul. Bułgarskiej. Będzie to jedyny koncert w Poznaniu w 2020 roku, gdyż ze względu na obostrzenia sanitarne koncerty klubowe są odwołane.
Zespół, który w tym roku na moment przed pandemią wydał płytę „Socjalibacja”, podkreśla, że ma bardzo duży sentyment do Poznania.
„Zawsze wychodziły nam tutaj kapitalne koncerty – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki – wokalista. Poznań dawał czadu pod sceną, liczymy na to, że tym razem będzie równie hucznie. Stawiamy profesjonalny dźwięk i światła, półśrodków nie będzie”.
 
Będzie to jedyny koncert w tym roku, jaki Łydka zagra w stolicy Wielkopolski. Za to śmiało można na piątek wykorzystać bilety, które fani kupili na przełożone z powodu pandemii koncerty klubowe.
 
„Skwer Play to koncert plenerowy, który jest o wiele łatwiej zorganizować i przeprowadzić w reżymie sanitarnym” – mówi Marcin Koćmierowski, menager zespołu.
 
„Obostrzenia dotyczące pomieszczeń zamkniętych zmuszają nas do odwołania większych koncertów klubowych, gdyż koszta znacznie przewyższają jakiekolwiek wpływy, nawet przy maksymalnym, dopuszczalnym obłożeniu. Bułgarska to na tą chwilę jedyna okazja, żeby w tym roku zagrać w Poznaniu. Zapraszamy oczywiście wszystkich, a tych, którzy posiadają bilety kupione jeszcze na wiosnę, informujemy – można na nie normalnie wejść teraz, 28-go”.
Łydka Grubasa to zespół, który nie złożył broni przed wirusem. Muzycy podkreślają, jak ważna jest teraz rola kultury w życiu społecznym.
 

 
„Możemy siedzieć i narzekać, że się nie da” – mówi Maciej Matuszczyk, perkusista grupy. „Ale można też działać na innych frontach. Tam, gdzie się da zrobić koncert – jedziemy. W trakcie lockdownu robiliśmy koncerty online, stworzyliśmy singla z teledyskiem, nagraliśmy wersje akustyczne utworów, ostatnio byliśmy w mini trasie po Wybrzeżu właśnie z wersjami akustycznymi. Staramy się pokazać, że kultura istnieje i ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy udowadniają każdego dnia, że ta kultura ma spragnionych odbiorców”.
Na odbiór kultury w wykonaniu Łydki Grubasa zapraszamy już w najbliższy piątek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!