Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR, Po muzycznej podróży do Peru, Indii oraz Nepalu przyszedł czas, aby zabrać słuchaczy w najprawdziwszy KOSMOS.

Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR, to najnowszy projekt saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. W ramach wirtualnej trasy koncertowej muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi z całego świata realizuje program muzyczny, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa.

Za nami już trzy premierowe odcinki serii, w których obok Jerzego Mączyńskiego możemy podziwiać nie tylko młodych, uznanych muzyków polskiej sceny jazzowej tj.: Wiktoria Jakubowska, Jan Młynarski, Marcel Baliński, czy Franciszek Pospieszalski, ale również artystów z zagranicy tj.: peruwiańsko – irańska harfistka: Eve Matin oraz pochodzący z Indii: Vinod i Sunnad Anoor.

 

Przed nami czwarty, bardzo wyjątkowy epizod, stworzony z myślą o październikowym Festiwalu Witolda Gombrowicza, który odbywa się cyklicznie w Teatrze Powszechnym w Radomiu. W tej szczególnej odsłonie VIRTUAL TOUR, gościć będzie Małgorzata Potocka – aktorka, reżyser, producentka filmowa i Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu. Przeczyta ona fragmenty ostatniej powieści Witolda Gombrowicza pt. „Kosmos”. Utworu, który przez wielu badaczy literackich uznawany jest za arcydzieło pisarza. Jerzy Mączyński (saksofon) wraz z muzykami: Ksawerym Wójcińskim (kontrabas), Bartoszem Szablowskim (perkusja) oraz zamieszkującymi na co dzień w Kopenhadze: Kają Draksler (pianino) i Szymonem Gąsiorkiem (perkusja) do przeczytanego tekstu stworzą własną muzyczną interpretację. Powstanie w ten sposób literacko – muzyczny performance, który porwie słuchaczy w tytułowy KOSMOS już w czwartek, 27 sierpnia o godz.20:00!
Jak zawsze premierowo nowy odcinek pojawi się na oficjalnym kanale Jerzego Mączyńskiego na platformie YouTube, pod linkiem:
https://www.youtube.com/channel/UCan_VDvFT6btemdPxWgrtdg

Wszystkie odcinki serii po oficjalnej premierze obejrzeć można również w dowolnym dla siebie momencie na stronach:


–   www.jerzymaczynski.com

 

Zapraszamy także do dołączenia i śledzenia oficjalnej strony wydarzenia
na Facebooku: https://www.facebook.com/events/602324103998804/

 

Każdy odcinek programu VIRTUAL TOUR składa się z trzech części:
materiału „making-of”, nagranego wcześniej i odpowiednio zmontowanego muzycznego performance’u koncertowego, łączącego różne kultury i muzyczne spojrzenia oraz wywiadów z twórcami danego odcinka. Jest jazzowo, alternatywnie i mocno awangardowo!

         
Projekt dofinansowano ze środk
ów Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Patroni Medialni:
Jazz Forum, Rzeczpospolita, Przegląd, Strefa Music Art, Polskie Nagrania

Informacje o twórcy projektu:
Jerzy Mączyń
ski Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR:


Jerzy Mączyński (ur.17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W 2019 roku zakończył z tytułem magistra College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym
w maju 2019 wydał swój debiutancki album: „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem” przez wytwórnię Warner Music Poland (Polskie Nagrania) w kultowej serii Polish Jazz.
W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017.
Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował
z muzykami z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem.
Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień.
Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *