Pochodząca z Perth w Zachodniej Australii alt-rockowa grupa Big Orange powraca ze swoim nowym singlem „ The Reason ”

Są dziełem autora piosenek i multiinstrumentalisty Daniela Davisa . Są pod silnym wpływem klasyków, takich jak Tom Petty, Bruce Springsteen i The Rolling Stones. Popowe wykonanie piosenek Daniela jest zarówno odświeżające, jak i urzekające. Po lipcowym wydaniu „Apocketlipstick”, Big Orange kontynuuje swój nowy utwór „The Reason” , który zapewnia optymistyczną atmosferę z nutami smutku.

Tematem utworu jest uzależniająca miłość i emocjonalna walka wewnątrz.

„To paradoks. Źródło radości i bólu – jest słodko-gorzki” – mówi Daniel.

Ich korzenie w rodzinnym mieście Harvey w południowo-zachodniej części stanu Waszyngton zainspirowały nazwę zespołu i to tam powstali. Wokal i gitarę Daniela uzupełniają wieloletni przyjaciele Tom Garvey na basie, Emma Adams na syntezatorach i perkusji oraz Jamie Gallacher na perkusji.

Zespół od samego początku miał wiernych fanów i grał u boku legend, Big Country, Jebediah i Ash . Dzięki szerokiemu ogólnokrajowemu nadawaniu w radiu FBI i Double J , grupa regularnie występowała w Sound Selection RTRFM, dzięki czemu znalazła się na liście 50 najczęściej odtwarzanych utworów stacji w 2018 roku . Big Orange pojawił się na liście odtwarzania Spotify „Chords & Cardigans”, a ostatnio znalazł się na liście „New and Notable” Bandcamp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *