Showmani z The Struts wracają!

We współczesnym rocku The Struts to synonim showmaństwa i glamu. Dlatego nie powinno nikogo zdziwić, że nowy singiel grupy nosi tytuł „Another Hit of Showmanship”. W utworze gościnnie pojawia się Albert Hammond Jr z The Strokes.

Utwór narodził się z utrzymanego w brit-popowym stylu riffu stworzonym przez gitarzystę Adama Slacka. Wokalista Luke Spiller skontaktował się z Hammondem z pytaniem o duet – artyści występowali razem podczas solowej trasy Alberta w 2018.
 
Jak wspomina Siller: – „Another Hit of Showmanship” przypomina mi o imprezach Ramshackle organizowanych lata temu w O2 Academy w Bristolu, gdzie występowały takie grupy jak The Libertines, Razorlight, Scissor Sisters i oczywiście The Strokes. Odezwałem się z zaskoczenia do Alberta i powiedziałem: „mamy taki kawałek, byłbym bardzo podekscytowany gdybyś chciał coś z nim zrobić”. I on to zrobił: przeniósł utwór na wyższy poziom. To najlepszy dowód na to, że w tym, co robi, nie ma sobie równych!
 

„Another Hit of Showmanship” to ponowna współpraca The Struts z producentem Jone Levine, który był współodpowiedzialny za wydany w 2018 album „YOUNG & DANGEROUS”, w tym hit „Body Talks”.
 
Zespół The Struts powstał w Derby w Anglii w 2012 roku. Występowali przed takimi gwiazdami jak The Rolling Stones, The Who, Guns N’ Roses, Mötley Crüe czy Foo Fighters. Pojawili się również na najważniejszych festiwalach na całym świecie, w tym m.in. Lollapalooza, Governors Ball, Isle of Wight i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!