Woodkid potwierdza tytuł i datę premiery nowego albumu

„S16” ukaże się 16 października 2020.

Echo, napięcie i emocje. „Goliath” to epicki utwór z trzaskającą perkusją i pulsującym basem, będących doskonałą podstawą do wysokiego wokalu artysty. Przykazaniem muzyki jest doprowadzenie nas do zwycięstwa pomimo wszechobecnych trudnościTIME

„Pale Yellow” to bardzo obiecująca zapowiedź długo wyczekiwanego albumu artysty UPROXX
 
Pierwszy singiel z „S16”, „Goliath”, w autentyczny sposób kwestionował indywidualną oraz zbiorową odpowiedzialność za obecny stan świata. Utwór został doceniony przez dziennikarzy takich mediów jak „TIME” czy „Rolling Stone”. „Pale Yellow” to z kolei rozważanie na temat intymności oraz zapis zmagań z rozmaitymi trudnościami, zarówno mentalnymi, jak i fizycznymi. Oba single mocno zaostrzyły apetyt na drugi i bardzo wyczekiwany album Woodkida. Na szczęście w końcu wiemy, że będziemy musieli czekać do 16 października.
 

Woodkid nagrywał „S16” w Abbey Road Studios w Londynie oraz w wielu innych lokalizacjach, w tym w Berlinie, Paryżu, Los Angeles i na Islandii. Na płytę zaprosił chór z Tokio – Suginami Junior Chorus.
 
„S16” to nawiązanie do chemicznego symbolu i liczby atomowej siarki. „S16” kwestionuje samą materię: czym są nasze komórki? Z czego są stworzone nasze serca? Gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją? Siarka jest w rzeczy samej niezbędnym elementem dla żyjących stworzeń, ale może też bardzo łatwo zapłonąć. Jak żarliwe cierpienie podsycane muzyką, które można następnie uspokoić uczuciem dotyku kogoś bliskiego.

„S16” to następca debiutanckiego „The Golden Age” z 2013, które sprzedało się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i było nominowane do dwóch nagród Grammy. Od czasu premiery krążka, Woodkid nawiązał współpracę z Nicolasem Ghesquiérem z Louis Vuitton, The New York City Ballet, Jonasem Cuaronem, skomponował też oryginalną ścieżkę dźwiękową do „Desierto”. Kolekcja Dior Homme jesień-zima 2013, „A Soldier on My Own”, była zainspirowana oraz zilustrowana utworem „Iron”, a tekst posłużył za nazwę kolekcji. W 2019 roku w serialu Netflixa „The Umbrella Academy” można było usłyszeć inny utwór z „The Golden Age” – „Run Boy Run” nie tylko pojawiło się w kluczowej scenie, ale i posłużyło za tytuł całego odcinka.
 
„S16” będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz formatach fizycznych, w tym LP oraz limitowanym kolorowym 2LP i CD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!