Zobacz 6 nowych teledysków na kanale KayaxTV – Barbara Wrońska, Natalia Przybysz, Kroki, SKUBAS, SMOLIK / KEV FOX

W sobotę, 5 września odbyła się gala wręczenia nagród 7. edycji konkursu Papaya Young Directors – jedynego konkursu w Europie dla młodych reżyserów umożliwiającego bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej. W tym roku Kayax wszedł we współpracę z konkursem: Barbara Wrońska, Natalia Przybysz, zespół Kroki, Skubas i SMOLIK / KEV FOX oddali swoje utwory na warsztat młodych twórców. W ramach tej współpracy powstało aż 6 ekscytujących teledysków. Zobaczcie efekty! 

Spośród 22 filmów, stworzonych w ramach tegorocznej inicjatywy, nagrodzono 9 produkcji! Grand Prix 7. edycji powędrowało do Heleny Ganjalyan i Bartosza Szpaka za film „Ja” zrealizowany dla marki Tyskie. Wśród prezentowanych na Finale Papaya Young Directors projektów znalazły się teledyski do piosenek: „Ojciec i Syn” Skubasa, dwa obrazy do utworu Natalii Przybysz  „Że jestem”, „Move Honey” – duetu Smolik / Kev Fox oraz „Fading All Out” zespołu Kroki.

I Nagroda Music Stories – Skubas – „Ojciec i Syn”
Dir: Michał Włodarczyk & Łukasz Ruciński DOP: Piotr Wacowski

Skubas o teledysku do utworu „Ojciec i Syn”:
Dawno nie widziałem tak wciągającego klipu. Genialna gra aktorska, zaskakujące zakończenie, a to wszystko w teledysku do utworu z mojej nadchodzącej płyty. Życie bywa zabawne. Mój najlepszy dotychczas teledysk pochodzi z konkursu – w dodatku od młodych, nieznanych jeszcze nieznanych światu twórców. Brawo!!!

I Nagroda Instagram Stories – Teledysk – Natalia Przybysz – „Że jestem”
DIR: Karol Wójcicki DOP: Karol Wójcicki

Natalia Przybysz – „Że jestem”
DIR: Marta Kaczmarek, DOP: Miłosz Kasiura

Natalia Przybysz o teledyskach do utworu „Że jestem”:
Oto stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zostałam obdarowana dwoma obrazami do jednej z moich piosenek, do piosenki „Że Jestem”. Jeden jest dla mnie osobistym i bardzo ciepłym zapisem z życia przepięknej pary dziewczyn, drugi opisuje w moim odczuciu mikro i makrokosmosy z pozycji ciałopozytywności. Na szczęście to nie ja byłam w Jury konkursu Papaya Young Directors, bo byłoby mi trudno wybierać, który jest lepszy.

Nagroda Specjalna Panavision – Kroki – „Fading All Out”
DIR: Ewa Mroczkowska, DOP: Patryk Majchrzak

Kuba Goleniowski z zespołu Kroki o teledysku do utworu „Fading All Out”:
Nagroda za najlepsze zdjęcia dla twórców klipu do naszej piosenki jest w pełni zasłużona. Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć inną interpretację utworu, w szczególności, że troszeczkę inaczej wyglądało to w mojej głowie.

Wyróżnienie – Smolik / Kev Fox – „Move Honey”
DIR: Terezia Halamova, DOP: Helena Fikerova

Smolik o teledysku do utworu do „Move Honey”:
Teledysk to krótki film gdzie finalny efekt zwykle jest inny niż wyobrażenie autora piosenki  zbudowane na podstawie rozmów z reżyserem. Konkurs Papaya Young Directors to krok dalej. Jako artysta nie poznałem nawet wstępnego zarysu historii i nigdy nie spotkałem reżysera. Taka sytuacja zupełnie pozbawia oczekiwań. Video do „Move Honey” to nowocześnie i młodo zrobiony film w duchu lat 80. Podoba mi się klimat pokazany przez młodą reżyserkę, który nie jest kopią ówczesnej  estetyki a jedynie zgrabnym współczesnym  nawiązaniem do niej. Nasza piosenka również korzysta z dorobku lat 80, choć ma bardziej współczesny charakter i nie jest wyłącznie stylizacją więc obraz i dźwięk tworzą  całość. Cieszę się, że zaryzykowaliśmy, bo efekt jest świetny.

Kev Fox o teledysku do utworu do „Move Honey”:
Its something quite unique, it makes you want to watch and draws you in. Its very real and I love that kind of cinema.

Barbara Wrońska – Czarna D.
DIR: Joanna Tracz & Elżbieta Łapczyńska, DOP: Adrian Kuciel

Barbara Wrońska o teledysku do utworu „Czarna D.”:
Klip do Czarnej D. urzekł mnie prostotą, a zarazem przewrotnością przekazu. Wspaniały pomysł żeby bohaterami były psy, bardzo odważny i mega ciekawy w realizacji. Bardzo dziękuje twórczyniom, gratuluje odwagi i super wyobraźni.

Playlista ze wszystkimi teledyskami Papaya Young Directors: https://KayaxMusic.lnk.to/PYD2020

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *