Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca “X Factor” miał 45 lat

— Wczoraj (9.09.20) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu — czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiej Fundacji Muzycznej.

Wczoraj (9.09.2020) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu,…

Opublikowany przez Polska Fundacja Muzyczna Czwartek, 10 września 2020

Zwycięzca pierwsze polskiej edycji programu „X Factor” w maju ubiegłego roku doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Bardzo długo przebywał w śpiączce. Przy jego łóżku cały czas czuwali najbliżsi. Wiadomość o śmierci Gienka Loski pojawiła się m.in. w białoruskich mediach. Muzyk zmarł 9 września. Miał 45 lat.

Gienek Loska przyjechał do Polski w 1992 roku wraz ze swoim przyjacielem Andrejem Makarewiczem. We dwójkę założyli zespół Seven B, który stał się znany z ulicznych występów. Po nagraniu trzech płyt Gienek postanowił odejść z Seven B. Kontynuuował koncertowanie na ulicach, zaczął również pojawiać się w telewizji – bez większego powodzenia wziął udział w programach “Szansa na sukces” i “Mam talent”. Wszystko odmieniło się w 2011 roku, gdy Gienek wygrał finał pierwszej polskiej edycji talent show “X-Factor”.

Był liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i wieloma wspaniałymi artystami. Gienek brawurowo, poza własnymi, wykonywał utwory Czesława Niemena, Lynard Skynard, Queen, czy innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygraną programie X-Factor. Gienek był laureatem “Szansy na Sukces”, programu “Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”. Był wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku.

 

One thought on “Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca “X Factor” miał 45 lat

  1. Dla Krakowian (i pewnie nie tylko dla nich) to był ktoś więcej niż tylko zwycięzca X-faktor.
    Z Gieną znałam się od niespełna 30 lat, był wspaniałym człowiekiem, miłym i prostolinijnym. Dzięki Gienie jestem dziś z obecnym mężem, do końca życia nie zapomnę tej historii 🙂
    Naprawdę wielka przykrość i smutek ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *