James Blake z oficjalną wersją „Godspeed”

James Blake wydał własną wersję utworu „Godspeed” Franka Oceana. Przypominamy, że Blake jest producentem i aranżerem oryginalnego utworu, który pojawił się na albumie „Blonde” z 2016 roku.

James Blake początkowo wykonał cover utworu w ramach sesji Instagram Live. Cover zdobył olbrzymią popularność – między innymi stał się wiralem na TikToku – dlatego artysta zdecydował się na nagranie i opublikowanie „Godspeed” w całości. Blake przyznaje: – To była wyjątkowa dla mnie piosenka od zawsze, ale nie spodziewałem się, że spotka się z tak fantastycznym odbiorem. Dużo miłości dla wszystkich, którzy sprawili, że nagrałem tę wersję.

„Godspeed” to następca ostatniego singla Blake’a, „Are Yoy Even Real?”, który ukazał się lipcu. W trakcie kwarantanny James Blake często raczył fanów coverami: mogliśmy usłyszeć interpretacje takich klasyków jak „No Surprises” Radiohead, „Come As You Are” Nirvany, „Georgia on my Mind” Raya Charlesa, „The First Time I Ever Saw Your Face” Roberty Flack czy „Atmosphere” Joy Division. Nie zabrakło też nowości – „When the Party’s Over” i guilty pleasures – „Barbie Girl” Aqua. Blake przekazywał zyski ze swoich livestreamów na rzecz organizacji charytatywnych, w tym m.in. Loveland Foundation.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *