Harakiri For The Sky zapowiada nowy album

Austriacy zaprezentują premierowe wydawnictwo już 29 stycznia 2021 roku!

Harakiri For The Sky zapowiedzieli, że ich najnowszy album – „Maere” ukaże się na początku przyszłego roku. Zgodnie z informacjami w mediach społecznościowych grupy, wkrótce usłyszymy pierwszy utwór promujący wspomniane wydawnictwo. Na ten moment poznaliśmy już tracklistę, a także okładkę albumu, wykonaną przez ilustratorkę – Meike Hakkart, znaną także jako Maquenda.

Tracklista albumu Harakiri For The Sky – „Maere”:
1. I, Pallbearer
2. Sing For The Damage We’ve Done (feat. Neige)
3. Us Against December Skies
4. I’m All About The Dusk
5. Three Empty Words
6. Once Upon A Winter
7. And Oceans Between Us
8. Silver Needle // Golden Dawn (feat. Voice of Gaerea)
9. Time Is A Ghost
10. Song To Say Goodbye (Placebo Cover)

Harakiri For The Sky wystąpi w Polsce 28 stycznia 2021 roku w towarzystwie Schammasch i Gaerea. Na koncert zapraszamy do warszawskiego klubu Hydrozagadka.

Bilety na koncert są dostępne tutaj.


HARAKIRI FOR THE SKY (Austria) post black metal:

Od 2011 roku urzędujący w Wiedniu panowie M. S. (wszystkie instrumenty, główny kompozytor) i J. J. (wokal, teksty) eksplorują klimaty zbudowane z depresji, mroku, hipnotyczności, które wtapiają w blackmetalowy kontekst. W odróżnieniu od innych mistrzów z Austrii, jak Pungent Stench, Belphegor, czy Abigor, którzy taplają się piekielnej smole albo nurzają w perwersjach, dla Harakiri For The Sky ogromne znaczenie odgrywa nastrój. Duet z płyty na płytę buduje go coraz staranniej, z uwzględnieniem innych, często zaskakujących elementów.

Słowo “depresyjny” jest często używane w odniesieniu do twórczości Harakiri For The Sky. Są i tacy, którzy posuwają się  nieco dalej, dodając epitet “samobójczy”. To ostatnie określenie jest przesadą. Muzyka Austriaków raczej wciąga, wprawa w coś na kształt uzależniającego transu, który przebija z epickich kompozycji. Co ważne, Austriacy potrafią imponująco oddać ich klimat i aranżacyjne detale podczas koncertów. Jeżeli kogoś pociąga twórczość, chociażby Alcest albo szwedzkiego Shining, z pewnością chętnie zatopi się w tej muzyce.

FACEBOOK
YOUTUBE

SCHAMMASCH (Szwajcaria) awangardowy black metal:

Zasługi małej Szwajcarii dla świata undergroundowego metalu, są odwrotnie proporcjonalne do wielkości kraju, a od 2009 roku skutecznie dokłada się do nich grupa Schammasch.

Kwartet z rodzinnego miasta Rogera Federera to twór absolutnie wyjątkowy. Schammasch przyciąga uwagę już zdjęciami promocyjnymi, na których muzycy ubrani są w imponujące przepychem szaty, jakby wyjęte z czasów bizantyjskich, choć może lepiej użyć tu porównania ze starożytnym Babilonem, gdzie znajdują się źródła nazwy kapeli. Parafrazując, nie szata zdobi blackmetalowy zespół. Schammasch to przede wszystkim muzyka i płynące z niej klimaty okultystyczne, rytualne, medytacyjne, mistyczne, nihilistyczne, ciskające w słuchacza hipnotyzującym strachem. Poza blackowymi, z łatwością wytropi się na albumach Szwajcarów ślady death metalu, szeroko pojętej alternatywy oraz muzyki ilustracyjnej.

W 2017 roku Schammasch stworzył niesamowitego, ponad 100-minutowego koncepcyjnego kolosa “Traingle”, dzięki któremu o zespole zrobiło się dość głośno. Przebili siebie na kolejnej produkcji, pochodzącej z jesieni 2019 roku płycie “Hearts Of No Light”, która nagrana została z udziałem klasycznej pianistki Lillian Liu oraz znanego z Thorns i Dødheimsgard Aldrahna. Pokazali tym samym, że wciąż da się w sposób interesujący przesuwać granice black metalu.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

GAEREA (Portugalia) black metal:

Katartyczny black metal. Tak określa swoją muzykę, istniejąca od 2016 roku, portugalska formacja Gaerea. Kwintet to dość tajemniczy, bo nawet biblia informacyjna undergroundu, czyli Metal Archives, nie podaje ich personaliów. Nie robi tego również prestiżowa wytwórnia Season Of Mist, dla której zespół nagrywa. Oblicza skrywają pod czarnymi kapturami opatrzonymi mistycznym znakiem.

Czy black metal Gaerea, który bywa porównywany do Mgły i Kriegsmaschine, faktycznie działa oczyszczająco? To każdy musi sprawdzić sam. Na pewno nie brakuje w tym graniu ani potężnego, bezkompromisowego uderzenia, ani melodii, ani mrocznego, czasami wręcz katedralnie podniosłego klimatu. Podniosłość w przypadku Portugalczyków jest zapowiedzią upadku ludzkości w pustkę, bezkresną otchłań pozbawioną nadziei. Według nich, nic więcej na nas nie czeka. Sposób, w jaki przekazali nam te nihilistyczne prawdy, robi wrażenie. Wiosną 2020 roku pojawił się wideoklip “Set The Eyes On Fire Blazing Red”, zapowiadający ich drugi album “Limbo”. 

FACEBOOK
YOUTUBE


Wystąpią:
HARAKIRI FOR THE SKY (Austria) post black metal
+
Schammasch (Szwajcaria) awangardowy black metal
Gaerea (Portugalia) black metal

Kiedy: 28 stycznia (czwartek) 2021
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89zł – przedsprzedaż, 100zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
SKLEP KNOCKOUT
eBILET.PL


Zaprasza:
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *