Ludovico Einaudi prezentuje „Undiscovered”

Ludovico Einaudi prezentuje „Undiscovered” – wybór unikalnych nagrań, niepublikowanych wcześniej utworów i znanych klasyków z 25-letniej kariery artysty.

Projekt eksploruje ukryte dotąd utwory wybrane przez samego Einaudiego z jego niezwykle bogatego i obszernego katalogu, w tym niepublikowane wcześniej utwory.
 
Od zarejestrowanych na żywo „La Nascita” czy „In Un’Altra Vita”, po remiks kompozycji „Experience” stworzony przez Starkeya, wraz z mniej znanym materiałem i dziełami muzyki filmowej – nowy album daje słuchaczom możliwość odkrywania na nowo muzyki tego wszechstronnego artysty. Wydawnictwo zawiera również rzadko prezentowaną wokalną wersję jego najpopularniejszej kompozycji, „Nuvole Bianche” oraz temat główny z filmu „Trzecie morderstwo”, który wcześniej został wydany tylko w Japonii.
 
Dzięki trwającej ponad trzy dekady karierze, jego kompozycje stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, czyniąc go jednym z najpopularniejszych kompozytorów muzyki współczesnej. Jego siedem koncertów w sali londyńskiego Barbican Centre zeszłego lata zostało całkowicie wyprzedanych. Zajmuje on regularnie czołowe miejsca w światowych rankingach z muzyką klasyczną wraz ze swoimi niesamowicie pięknymi i sugestywnymi kompozycjami. Einaudi stał się najpopularniejszym w streamingu artystą klasycznym na świecie wszech czasów – jedno na dziesięć odtworzeń muzyki klasycznej w Wielkiej Brytanii to jego kompozycja. Przy ponad milionie odtworzeń dziennie, pianista osiągnął oszałamiającą liczbę 2,4 miliarda odtworzeń.
 
Na „Einaudi Undiscovered” kompozytor oddaje się refleksji na temat muzyki, która powstawała w trakcie jego całej kariery muzycznej. Jak wyjaśnia: „Za każdym razem, gdy słucham moich albumów, zauważam, że wszystkie one zawierają jeden lub więcej szczególnych momentów, które przykuwały uwagę słuchaczy bardziej niż inne. Niekiedy, niezależnie od moich intencji, niektóre z nich stały się ponadczasowymi klasykami, kiedy reszta pozostaje w cieniu. Mając to na uwadze, wybrałem kilka utworów z różnych albumów i partytur filmowych, które nie były tak eksponowane, jak inne, mając nadzieję, że odkryję dla publiczności niektóre z tych kompozycji, które uważam za ważną część mojego repertuaru”.
 
Nazwany przez „The Telegraph” „pianistą z tendencjami boga rocka”, Einaudi wydał 14 albumów studyjnych, w tym innowacyjny „Seven Days Walking” (2019). Ponadto kompozytor udostępnił niedawno swój projekt „12 Songs From Home”, na który składają się utwory nagrane przez niego w czasie przymusowej izolacji w domowym zaciszu, po transmisji kilku koncertów w mediach społecznościowych bezpośrednio z jego salonu.
 
Bez wątpienia Einaudi jest jednym z najbardziej płodnych artystów współczesnych naszych czasów. Po eksperymentach z rozmaitymi stylami, które pomogły mu rozwinąć charakterystyczne brzmienie, jego repertuar jest pełen ukrytych skarbów, jak i znanych klasyków, na które pianista rzuca nowe światło dzięki temu albumowi.
„Miło mi było spojrzeć wstecz, odświeżyć wspomnienia, dać się zaskoczyć i niejako odkrywać siebie na nowo, komponując naszyjnik z kamieni mojej przeszłości” – powiedział Einaudi.
 
Lista utworów:
1. Fuori Dal Mondo
2. Other Nature with Robert & Ronald Lippok – Whitetree
3. Due Tramonti
4. In Un’Altra Vita – Live at La Scala (Milan, 2003)
5. Koepenik with Ronald Lippok – Whitetree
6. Main Theme from „The Third Murder”
7. Elegy for the Arctic
8. Giorni Dispari
9. Al Di Là Del Vetro – Live at La Scala (Milan, 2003)
10. Resta Con Me
11. Lady Jane – Live at La Scala (Milan, 2003)
12. La Nascita – Live at Berlin
13. Inizio
14. Choros
15. Mali Sajio with Ballaké Sissoko
16. Mercury Sands with Robert & Ronald Lippok – Whitetree
17. Taranta
18. Circles (Based on „Experience”) with Greta Svabo Bech
19. Nuvole Bianche with Alessia Tondo
20. Experience – Starkey Remix  
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/283426/47fc01633ac6a082bf4c6c807fa58a97.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!