25-lecie albumu „Draconian Times” zespołu Paradise Lost

Rocznicowy album w sprzedaży od 4 grudnia

W 1995 roku zespół Paradise Lost opublikował swoje muzyczne arcydzieło, album „Draconian Times”, który zdefiniował ich twórczo i uczynił z nich jeden z najlepszych zespołów heavymetalowych, które kiedykolwiek powstały w Wielkiej Brytanii.
 
Celebrując 25-lecie tego przełomowego wydawnictwa, Music For Nations zapowiada na 4 grudnia rocznicową premierę albumu „Draconian Times”.
 

We współpracy z Simonem Efemy (Napalm Death The Wildhearts, Obituary), Paradise Lost nagrał ten przełomowy album w Surrey Studio Ridge Farm, a także w gotyckiej rezydencji Great Linfield Manor w Bedfordshire. „Draconian Times” uważa się za najbardziej udany album zespołu.

Gitarzysta Aaron Aedy powiedział: Era „Draconian Times” to dwa niesamowite lata ’95 i ’96, kiedy to po raz pierwszy koncertowaliśmy w Ameryce Południowej i Japonii oraz graliśmy z Ozzym, Sex Pistols i innymi. Na koncert kończący trasę chciał pójść każdy młody fan metalu lat 80-tych i 90-tych. 25 lat później nadal jesteśmy z tego bardzo dumni i cieszymy się, że ten album ponownie ukaże się na winylu, ponieważ od dawna nie był dostępny w tym formacie – sam chciałbym go zdobyć!

Nick Ruskell z Kerranga, autor opisów do opisuje „Draconian Times” jako „zbiór piosenek, które były ciężkie, ale z chłodnym, gotyckim połyskiem; które były genialnie wykonane i zaprojektowane tak, aby brzmiały ostro i efektownie.
 
Rocznicowy album „Draconian Times”  ukaże się na dwupłytowym CD oraz na audiofilskim, kolorowym albumie winylowym.
 

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/283770/07760f9ccb84b8561616c86bce724964.jpg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *