VANILLA FUDGE wydaje zremasterowany cover „ IMMIGRANT SONG” Led Zeppelin i teledysk

VANILLA FUDGE wydaje zremasterowany cover „ IMMIGRANT SONG” Led Zeppelin i teledysk, który jest już dostępny w Golden Robot Records.

Firma Golden Robot Records ogłosiła niedawno podpisanie umowy z legendarną Vanilla Fudge. Aby uczcić to ogłoszenie, Vanilla Fudge wydało zremasterowaną wersję kawałka z albumu Led Zeppelin   Immigrant Song .

“Immigrant piosenki Led Zeppelin jest jednym z torów potwora wszech czasów. Jak góry, że Cóż, nie można jednak zdecydowaliśmy się po prostu bawić się z nim. I wymyślił to na Green Dolphin Street, trochę progresji akordów jako intro na syntezatorze z mocnym brzmieniem instrumentów dętych, które działało całkiem nieźle. Chłopaki szybko w to wpadli i to wstrząsnęło całym domem. Carmine wykonał świetną robotę z utworem perkusji, a Tim i Vince go zabili. wokale na Florydzie i odesłał je z powrotem do Carmine w Los Angeles i zmiksował. Mam nadzieję, że kopiesz ”.
– Mark Stein

 

GRR jest zaszczycony, że ma tak klasyczny zespół w wytwórni, biorąc pod uwagę, że mieli główną piosenkę You Keep Me Hangin ‘On w ostatnim filmie Quentina Tarantino „ Once Upon A Time In Hollywood ” , to pokazuje, że ich dziedzictwo będzie kontynuowane Jeszcze czas. Cieszymy się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy wydamy nowe, zremasterowane albumy LED ZEPPELIN i SUPREMES . ”
Mark Alexander-Erber (prezes i założyciel | Golden Robot Global Entertainment Group).

Vanilla Fudge wyda również nowy album w 2021 roku, The Supreme Vanilla Fudge, na którym przerobią 10 piosenek z legendarnego The Supremes wykonanych w klasyczny sposób Fudge. W Supreme Vanilla Fudge wezmą udział wszyscy czterej oryginalni członkowie: Mark Stein, Carmine Appice, Vinnie Martel i Tim Bogert (który już nie koncertuje, ale pojawi się na kilku utworach na płycie), a także basista Pete Bremy.

Vanilla Fudge była jedną z pierwszych amerykańskich grup, które wprowadziły psychodelię do heavy rockowego brzmienia, aby stworzyć „psychodeliczny rock symfoniczny”, eklektyczny gatunek, który, wśród wielu jego odmian, ostatecznie przekształcił się w heavy metal.

Choć początkowo zespół nie nagrywał oryginalnego materiału, najbardziej znany był z dramatycznych, ciężkich, spowolnionych aranżacji współczesnych piosenek popowych, które rozwinęły w dzieła o epickich proporcjach.

Pierwotnie Vanilla Fudge był niebieskookim zespołem soulowym o nazwie The Pigeons , założonym w New Jersey w 1965 roku z organistą Markiem Steinem , basistą, Timem Bogertem, perkusistą Joeyem Brennanem oraz gitarzystą, wokalistą i weteranem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Vince’em Martellem . Zbudowali sobie zwolenników, koncertując intensywnie na wschodnim wybrzeżu i na wschodnim wybrzeżu, i zarobili dodatkowe pieniądze, zapewniając niezależne wsparcie podczas koncertów dla przebojowych dziewcząt. Na początku 1966 roku grupa nagrała zestaw ośmiu dem, które ukazały się kilka lat później jako „ While the World Was Eating Vanilla Fudge” .

Wschodnie wybrzeże, aw szczególności Nowy Jork i New Jersey, stworzyły własny dźwięk. Zainspirowani takimi grupami jak The Rascals i The Vagrants (na czele z gitarzystą Leslie West z „Mountain”), The Pigeons przerobili wiele własnych aranżacji coverów, aby odzwierciedlić ich unikalną interpretację tego „East Coast Sound”.

Pod koniec 1966 roku perkusista Joey Brennan przeniósł się na Zachodnie Wybrzeże; The Pigeons natychmiast powołał perkusistę i wokalistę Carmine Appice , ucznia słynnego Joe Morello ( Dave Brubeck Band ) i doświadczonego weterana sceny klubowej. Na początku 1967 roku menadżer The Pigeons , Phil Basile , przekonał producenta, George’a „Shadow” Mortona (producent The Shangri-Las i Janis Ian ), aby złapał ich występ na żywo. Pod wrażeniem ich ciężkiej, trippy i psychodelicznej wersji The Supremes ‘ You Keep Me Hangin’ On Morton zaproponował nagranie tej piosenki jako singla. Doprowadziło to do zawarcia umowy z filią Atco, która zażądała zmiany nazwy. Zespół zdecydował się na Vanilla Fudge.

Vanilla Fudge obchodziła 50. rocznicę powstania w 2017 roku i nadal kołysze światem tak mocno, jak zawsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *