Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem w kolejnej odsłonie projektu VIRTUAL TOUR

Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR, to najnowszy projekt saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. W ramach wirtualnej trasy koncertowej muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi z całego świata realizuje program muzyczny, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa.

Za nami już cztery premierowe odcinki serii, w których obok Jerzego Mączyńskiego możemy podziwiać nie tylko młodych, uznanych muzyków polskiej sceny jazzowej tj.: Wiktoria Jakubowska, Jan Młynarski, Marcel Baliński, czy Franciszek Pospieszalski, ale również artystów z zagranicy tj.: peruwiańsko – irańska harfistka: Eve Matin oraz pochodzący z Indii: Vinod i Sunnad Anoor. W ostatnim, bardzo wyjątkowym epizodzie Muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi: Ksawerym Wójcińskim, Bartoszem Szablowskim oraz Kają Draksler i Szymonem Gąsiorkiem zabrali słuchaczy w najprawdziwszy KOSMOS. Gościem specjalnym tego odcinka była Małgorzata Potocka – Aktorka i Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu, która przeczytała fragmenty powieści Witolda Gombrowicza pt.”Kosmos”, a Muzycy stworzyli pod przeczytany tekst niesamowity podkład muzyczny. Materiał powstał na Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, który odbędzie się już w październiku.

Przed nami piąty, niezwykle wielobarwny odcinek VIRTUAL TOUR, w którym obok Jerzego Mączyńskiego (perkusja) zagrają: Andrzej Karalow (modulator, pianino), Zbigniew Kozera (marokańskie Gimbri) oraz ubiegłoroczni laureaci Festiwalu Folkowego Polskiego Radia – Nowa Tradycja: Olga Koziel (wokalistka) i francuski kontrabasista Sébastien Beliah. Ten ostatni od lat zafascynowany jest polska muzyką ludową. Razem z Olgą Koziel należy do wielokrotnie nagradzanego kwartetu Lumpeks, którzy tworzy całkowicie nową, okraszoną jazzowym twistem muzyczną odsłonę: mazurków, oberków, polek oraz ballad.
Na potrzeby projektu VIRTUAL TOUR stworzyli wraz z Jerzym swoją interpretację jednego z najbardziej  rozpoznawalnych polskich tańców – oberka.

Niewątpliwie pod względem muzycznych połączeń będzie to jeden z najciekawszych  odcinków serii. Spotkają się tutaj nie tylko free jazz, polska muzyka ludowa i współczesna, ale także marokańskie brzmienia z nutką hinduskich raag. Jak zawsze premierowo nowy odcinek pojawi się na oficjalnym kanale Jerzego Mączyńskiego na platformie YouTube, pod linkiem:

www.youtube.com/jerzymaczynskimusic

Wszystkie odcinki serii po oficjalnej premierze obejrzeć można również w dowolnym dla siebie momencie na stronach:


–   www.jerzymaczynski.com

Zapraszamy także do dołączenia i śledzenia oficjalnej strony wydarzenia
na Facebooku: https://www.facebook.com/events/602324103998804/

 

Każdy odcinek programu VIRTUAL TOUR składa się z trzech części: materiału „making-of”, nagranego wcześniej i odpowiednio zmontowanego muzycznego performance’u koncertowego, łączącego różne kultury i muzyczne spojrzenia oraz wywiadów z twórcami danego odcinka. Jest jazzowo, alternatywnie i mocno awangardowo!

           
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Patroni Medialni:
Jazz Forum, Rzeczpospolita, Przegląd, Strefa Music Art, Polskie Nagrania

Informacje o twórcy projektu:
Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR:


Jerzy Mączyński (ur.17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W 2019 roku zakończył z tytułem magistra College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album: „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem” przez wytwórnię Warner Music Poland (Polskie Nagrania) w kultowej serii Polish Jazz.

W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami
z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem.
Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień.
Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *