Diana Krall prezentuje album „This Dream of You”

Najnowszy album Diany Krall, „This Dream Of You”, jest już dostępny w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

„This Dream Of You”, wyprodukowany przez Dianę Krall w maju tego roku, został zmiksowany przez Ala Schmitta, który ściśle współpracował z artystką nad tym, aby osiągnąć intymność przekazu i maksymalnie uwypuklić barwę jej głosu.
 
Nagrania pochodzą z sesji z lat 2016-2017, przy których Krall pracowała ze swoim przyjacielem i wieloletnim partnerem artystycznym, Tommym LiPumą. Producent zmarł w 2017 roku w wieku 80 lat.  
 

Krall występuje na płycie w kwartecie złożonym ze stale współpracujących z nią muzyków: Johnem Claytonem, Jeffem Hamiltonem oraz Anthonym Wilsonem, w utworach „Almost Like Being In Love” i „That’s All”, jak również w trio z Christianem McBride’em i Russellem Malone, z którymi wykonuje „Autumn in New York” i „There’s No You”.

Na płycie nie brakuje duetów, w tym we wspaniałym, nagranym za pierwszym podejściem przez Krall i basistę Johna Claytona „I Wished On The Moon”, oraz w dwóch kolejnych – „More Than You Know” i „Don’t Smoke In Bed” – z akompaniamentem pianisty Alana Broadbenta, który opracował również orkiestrację instrumentów smyczkowych do „But Beautiful”, a także aranżację smyczkową do „Autumn In New York”.

Ostatnia sesja nagraniowa do tego albumu miała miejsce w Capitol Studios z udziałem zespołu w składzie: gitarzysta Marc Ribot, skrzypek Stuart Duncan, kontrabasista Tony Garnier i perkusista Karriem Riggins. Wspólnie wykonali „Just You, Just Me”, „How Deep Is The Ocean” Irvinga Berlina oraz piosenkę Boba Dylana, „This Dream Of You”, w której na akordeonie gra Randall Krall.
 
„This Dream Of You” jest muzyką na te czasy, a zarazem nagraniem ponadczasowym, przywodzącym na myśl film, którym możesz się z kimś podzielić, bo wiesz, że zostanie z nim do końca. Jak mówi Diana: „Jeśli «But Beautiful» jest tu uwerturą, to «Singing In The Rain» tytułem zamykającym”.
Diana Krall – „This Dream Of You” – lista utworów:
1. But Beautiful
2. That’s All
3. Autumn In New York
4. Almost Like Being In Love
5. More Than You Know
6. Just You, Just Me
7. There’s No You
8. Don’t Smoke In Bed
9. This Dream Of You
10. I Wished On The Moon
11. How Deep Is The Ocean
12. Singing In The Rain
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/284854/1f0921b2ad6ae1a8d4ab8348331febbc.jpg
Diana Krall jest jedyną wokalistką z gatunku muzyki jazzowej, której dziewięć płyt zadebiutowało na szczycie listy Billboard Jazz Albums. Jej nagrania zdobyły dotychczas pięć nagród Grammy®, dziesięć nagród Juno®, a także otrzymały dziewięć złotych, trzy platynowe i siedem multiplatynowych płyt.
 
Krall dorastała w mieście Nanaimo w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jej dziadek był górnikiem i wraz z jej babcią pracował w późniejszych latach w małej restauracji. Jej matka uczyła bibliotekarstwa i muzyki, a ojciec był dyplomowanym księgowym, który zebrał kolekcję 78 płyt szelakowych i również grał na fortepianie. Jej wujek, Randall Krall, także jest muzykiem. Diana była wychowywana w miłości i szacunku dla muzyki i sztuki. Dorastała słuchając muzyki z 78 nagrań z kolekcji ojca. Skomponowany przez Louisa Armstronga „West End Blues” był utworem, którego słuchała w kółko. Bardzo wcześnie nauczyła się samodzielnie odtwarzać płyty na gramofonie na korbę i dzięki temu odkryła muzykę wielu artystów. Pierwszą pracą Diany było granie na fortepianie w lokalnym barze w jej rodzinnym mieście, gdy miała 15 lat. Uczyła się od wielu wspaniałych muzyków, którzy służyli jej swoim bogatym doświadczeniem i życzliwością. Wielu z artystów, od których miała okazję się uczyć i z nimi grać, było twórcami tej formy sztuki, której Diana jest wierna w swojej twórczości.
 
Diana pracuje jako pianistka, która zarazem śpiewa, koncertując na całym świecie. Artystka ma szczęśliwą rodzinę, którą tworzy z kochającym mężem i dwójką cudownych dzieci. Mieszkają w Nowym Jorku oraz w Vancouver w Kanadzie.
 
Założona w 1956 roku przez impresario Normana Granza, Verve Records na przestrzeni lat stała się kolebką wielu najbardziej pionierskich zjawisk w historii muzyki jazzowej, bluesowej i popowej, w tym twórczości: Elli Fitzgerald, Billie Holiday, Niny Simone, The Velvet Underground, Franka Zappy, Dizzy’ego Gillespiego, Siostry Rosetty Tharpe, Oscara Petersona, Sary Vaughan i wielu innych. Dziś wytwórnia kultywuje tę bogatą spuściznę z takimi artystami, jak Jon Batiste; Diana Krall; Harry Connick, Jr.; Bettye LaVette oraz Joey Alexander.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/284853/2ec6bcc09c8d327af7886c1cbd90e3b5.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!