Natalia Nykiel laureatką Fryderyka!

Natalia Nykiel otrzymała nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Elektronika za płytę „Origo”.

Natalia Nykiel tak podziękowała za nagrodę:
 

Droga Akademio, bardzo dziękuję! Byłam już kilka razy nominowana, natomiast to mój pierwszy Fryderyk! ORIGO to moja najbardziej eksperymentalna płyta i dlatego tym bardziej cieszę się, że została doceniona jako najlepszy album elektroniczny 2019 roku! Ogromne podziękowania dla Foxa – mojego producenta za otwartą i szaloną głowę. Dziękuję Kubie Parowiczowi i całej ekipie Off The Record za nieustępliwość w dążeniu do celu, wytwórni Universal Music i mojej project managerce Ewie Piętce za zaufanie, którym obdarzacie mnie przy każdym projekcie. Dziękuję również artystom z różnych stron świata, którzy wzbogacili ten album swoją obecnością jako współautorzy czyli Daley, Stevie Aiello, Alonso Alekian, Hayley Williams, Josh Farro oraz wspaniałemu Zespołowi Śpiewaczy z Rakowicz, ściskam Was! Życzę nam wszystkim przy tej okazji, żeby mimo przeciwności losu roku 2020 nie brakowało nam artystom inspiracji i nowych pomysłów. Życzyłabym sobie także, aby nasz rząd zaczął traktować branżę artystyczną z większym zainteresowaniem i abyśmy się w przyszłym roku spotkali wszyscy na bezpiecznych koncertach.  

Natalia Nykiel

Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt „Lupus Electro” i „Discordia” wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EP-kę. „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król.

Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się w kredytach jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”), czy brytyjskie objawienie muzyki soul – Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Teraz przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich utworu „Careful” w najnowszym singlu Natalii „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.

Dla Nykiel to nowy kierunek i kolejny ogromny krok w karierzeOnet, 5/6
„Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. I robi to z wielkim rozmachem, dosłownie na pełnej petardzie (…) to produkcja na absolutnym światowym poziomieCGM.pl, 4,5/5
Chociaż „Origo” jest krótkie i powoduje niedosyt, to zdecydowanie jest to najlepsza pozycja w dyskografii Natalii NykielInteria Muzyka, 8/10
 
Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kalifornii, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała RosalÍa. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.
 
„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazuje się na rynku międzynarodowym. W Polsce EP-ka ma swoją specjalną edycję fizyczną, która ukazała się w limitowanym nakładzie tysiąca pięciuset egzemplarzy. Każdy fizyczny egzemplarz został odręcznie podpisany przez Natalię.
 
Natalia Nykiel – „Origo” – lista utworów: 
1. Quya
2. Volcano
3. Find Me feat. Daley
4. Wanna Go Back
5. I’m Not For You feat. Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!