Elton John i 6lack z Gorillaz w utworze “The Pink Phantom”

The Pink Phantom” z udziałem Eltona Johna i 6lacka to najnowsza część serii “Song Machine“. W utworze do Gorillaz dołączył jedyny w swoim rodzaju Elton John oraz – w zupełnie nieznanej odsłonie – nominowany do Grammy raper z Atlanty, 6lack.

Damon zaproponował mi współpracę i okazało się, że wyszła z tego świetna piosenka. Ja byłem w studiu w Londynie, a on w Devon, ale nawet przy zdalnym trybie był to szalenie angażujący i kreatywny proces. Od zawsze jestem fanem Damona, ponieważ ogarnia tyle różnych muzycznych gatunków. Angażuje się w tyle rozmaitych projektów i chociaż wiele już osiągnął, wciąż jest kreatywny. Nieustannie przekracza granice, sięga po nowe, co jest niesłychanie rzadkie i godne podziwu. Zawsze pracuje, zawsze czymś się zajmuje. Zrobił tak wiele, by promować muzykę z różnych zakątków świata, z Afryki, z Chin, z miejsc, których ludzie nie słyszeli i ja to szanuję. Poza tym, jestem fanem Gorillaz, więc kiedy zaproponował nagranie piosenki nie musiałem się zastanawiać. Jestem bardzo, bardzo zadowolony, że nam się udało“.  – powiedział Elton John.

Cała kolekcja “Song Machine: Season One” ukaże się 23 października

Na 12 i 13 grudnia zaplanowano Song Machinie Live, jedyne koncerty Gorillaz w tym roku. 

Gorillaz po raz kolejny burzą paradygmat i łamią konwencje swym najnowszym, najbardziej innowacyjnym konceptem jakim jest “Song Machine“. W ramach projektu do Gorillaz dołączają wciąż rozmaici, niezapowiedziani współpracownicy, z którymi największy wirtualny zespół na świecie odbywa sesje w Kong Studios. Kamery pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Runął mur, czajnik włączony, chaos jest wszechogarniający, a drzwi są otwarte. Co będzie dalej? Sami się przekonajcie.

“Song Machine: Season One – Strange Timez” ukaże się 23 października 2020 roku na CD, winylu oraz kasecie. W sprzedaży pojawią się również 17-utworowa wersja deluxe oraz box super deluxe. Nie zapominajmy też o kolorowym, niepowtarzalnym, 210-stronicowym almanachu.

Gorillaz

Gorillaz to wirtualna grupa, w której skład wchodzą wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, gitarzysta Noodle oraz perkusista Russel Hobbs. Twórcami projektu są Damon Albarn i Jamie Hewlett. Znakomicie oceniony debiutancki album formacji ukazał się w 2001 rok. Nagrodzona statuetkami Brit i Grammy ekipa wydała później jeszcze płyty “Demon Days” (2005), “Plastic Beach” (2010), “The Fall” (2011), “Humanz” (2017) i “The Now Now” (2018). Stając się światowym fenomenem, Gorillaz trafili na szczyt list przebojów i zjechali z koncertami cały świat od San Diego do Syrii. Wychodząc poza wszelkie schematy, Gorillaz zdobyli wiele nagród w tym Jim Henson Creativity Honor.
 
Bio 6LACK

6LACK (wymawiane jak Black) to twórca alternatywnego R&B oraz trzykrotnie nominowany do Grammy raper, wokalista i autor piosenek. Jest drugim najczęściej streamowanym artystą R&B (pierwszym jest Frank Ocean). Jego debiutancki projekt “Free 6lack” niedawno pokrył się platyną, a drugi album “East Atlanta Love Letter” (mający złoty status) spotkał się z uznaniem krytyków i dotarł na 3. miejsce notowania Billboard 200 oraz na 1. lokatę Top R&B Albums. 6LACK był w latach 2019-2020 najczęściej pojawiającym się gościnnie artystą – z jego udziałem powstało ponad 30 nagrań, co nie przeszkodziło mu w realizacji swojej ostatniej EP-ki “PC Hot”, która znakomicie poradziła sobie w zestawieniach.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!