Pierwsze płyty Molesty Ewenement ponownie w sprzedaży

Pierwsze płyty Molesty Ewenement ponownie w sprzedaży. Reedycje albumów “Skandal”, “Ewenement” i “…Taka Płyta”

W najbliższy piątek (2.10) kinową premierę będzie miał film dokumentalny “Skandal. Ewenement Molesty”. Z tej okazji ukaże się również specjalna reedycja kultowej, debiutanckiej płyty “Skandal” legendarnej ekipy Molesta Ewenement. Nowe wydanie okraszone jest odświeżoną poligrafią, nawiązującą do plakatu filmu. Krążek znaleźć będzie można w sklepach od 9 października, ale już dzisiaj dostępny jest w przedsprzedaży pod adresem: https://wmg.lnk.to/Skandal2020

Molesta to prekursorzy tzw. “rapu ulicznego”. Grupa powstała w 1995 roku z inicjatywy raperów Piotra Więcławskiego (Vienio) i Pawła Włodkowskiego (Włodi). Ich debiut fonograficzny odbył się w 1997 roku – po raz pierwszy można było ich usłyszeć na składance “Smak B.E.A.T. Records” w hardcorowym kawałku Osiedlowe Akcje. Na tejże płycie znajduje się także solowa produkcja Włodka – Nie dla sławy.

Płyta ta uważana jest przez wielu za pierwszą polską produkcje hardcorową-uliczną. I rzeczywiście to oni byli tymi, którzy rozpoczęli ten kierunek w polskim hip hopie. Wiele fragmentów tekstów i fragmentów utworów na stałe wpisało się w polską kulturę hip hop (każdy fan hip hopu zna takie utwory jak „Sie żyje”, „Xeroboj”, „Wiedziałem, że tak będzie”). Już na tej pierwszej produkcji można zauważyć specyficzny styl Molesta. Oszczędne podkłady (wtedy jeszcze robione przez współpracującego z Włodkiem i Vieniem – DJ 600 V.O.L.T.’a) doskonale współbrzmią z ostrymi tekstami chłopaków. A w tekstach przewijają się przede wszystkim fragmenty ich codziennego życia – osiedlowe problemy, imprezy, kumple, ale także tematy poważniejsze – zaufanie do przyjaciół, oryginalność, narkotyki.

Również od 9 października w sklepach dostępne będą druga i trzecia płyta Molesty Ewenement. “Ewenement” oraz “…Taka Płyta” w oryginalnych szatach graficznych zamawiać można w preorderze w dobrych sklepach muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!