London Grammar ujawnia szczegóły trzeciego albumu studyjnego

„Californian Soil”, bo tak będzie zatytułowany trzeci krążek brytyjskiego tria, ukaże się 12 lutego 2021. Już teraz można posłuchać tytułowego utworu.

Do utworu „Californian Soil” powstał teledysk w reżyserii Silent Tapes.
 

Trzecia płyta London Grammar jest niezaprzeczalnie piękna. Zespół od ponad dekady zmienia obraz brytyjskiego popu. Spektakularny sukces był jednak okupiony ciemniejszymi stronami. Liderka grupy, Hannah Reid, doświadczyła z pierwszej ręki mizoginii w branży muzycznej. Dzięki wsparciu przyjaciół i kolegów z zespołu, Dana Rothmana i Do Tamjor, Hannah odnalazła siłę, by stać się liderem w nowej wersji London Grammar.

– Mizoginia jest niestety wrośnięta w nasze społeczeństwo, dlatego tak trudno się jej pozbyć. Jest też przerażająca. Chodzi o odrzucenie w sobie pierwiastka wrażliwości, kobiecość. Jednak każdy z nas to ma – mówi Hannah Reid i dodaje: – Nasza nowa płyta jest o odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. Wyobrażasz sobie, że sukces będzie czymś niesamowitym. Potem oglądasz wszystko od środka i zadajesz sobie pytanie: dlaczego nie kontroluję tego? Dlaczego nie pozwalają mi mieć kontroli? Czy to w jakiś sposób łączy się z byciem kobietą? Jeśli tak, jak mogę to zrobić inaczej?
London Grammar – „Californian Soil” – lista utworów:
1. Intro
2. Californian Soil
3. Missing
4. Lose Your Head
5. Lord It’s A Feeling
6. How Does It Feel
7. Baby It’s You
8. Call Your Friends
9. All My Love
10. Talking
11. I Need The Night
12. America
 
Poza „Californian Soil”, zespół udostępnił wcześniej utwór „Baby It’s You”, który także trafi na nową płytę. Piosenka była pierwszym premierowym materiałem London Grammar od czasu wydania w 2017 „Truth Is A Beautiful Thing”. „Baby It’s You” wyprodukowane przez George’a FitzGeralda otrzymało niezwykle przychylne recenzje oraz pojawiło się na ponad 40 playlistach New Music Friday w Spotify na całym świecie. Utwór znajduje się obecnie na playliście A Radio 1 w Wielkiej Brytanii.
 
Podnoszący na duchu powrót brytyjskiego tria ze wspaniałym wokalem Hannah Reid lewitującym nad elektronicznym brzmieniem zmierzającym w stronę klasycznego house The Times

„Baby It’s You” zawiera charakterystyczną dla tria atmosferyczność, ale też nowe, bardziej kolorowe, balearyczne brzmienie i klimat… marzycielskie 
NME

Błyskotliwa perkusja i wspaniały wokal Hannah Reid dopełniają produkcję utworu i sprawiają, że pożądamy filmowych nocnych przejażdżek. 10/10 
Wonderland  

Przeznaczony do bycia podkładem muzycznym do pocałunków na parkiecie i-D  

Ogromnie imponujący powrótClash  
 
London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem „If You Wait”, który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się drugi krążek zespołu, „Truth is A Beautiful Thing”, który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.
 
Grupa ma na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymaŻo wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu „Normal People” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór „Hey Now (Arty Remix)”.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/286361/0e76a3a56cf66f43a1293dbacf01b535.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *