„Durch Den Monsun” powraca po 15 latach

Największy hit Tokio Hotel w nowej odsłonie

W marcu Tokio Hotel mieli wziąć udział w trasie koncertowej po Ameryce Południowej. Pandemia pokrzyżowała te plany. Panowie wykorzystali ten czas na stworzenie nowych piosenek i wydanie albumu. Był to również moment na wspomienia z początków kariery. Tym bardziej, że w 2020 roku wypada okrągła rocznica 15 lat od wydania„Durch Den Monsun”. Przez te lata wydali 6 krążków, sprzedali 10 milionów płyt, zdobyli ponad 70 platynowych i 120 złotych certyfikacji oraz otrzymali ponad 110 nagród muzycznych w 68 krajach.
 

Bill, Tom, Gustav i Georg spędzali dnie i noce buszując po swoich archiwach, szukając zapomnianych zdjęć i filmów. Ruszyli maszynę czasu ogłaszając zupełnie nową wersję swojej najbardziej znanej piosenki.

Zastanawialiśmy się jak brzmiałaby ta piosenka w 2020 roku, gdyby była nagrana po raz pierwszy. Rozmawialiśmy o akustycznej wersji, o kolaboracji z producentami przy nowej odsłonie i jej remiksach. Ale to nie było coś co chcieliśmy zrobić. W końcu, tak jak tyle razy w naszej historii, wzięliśmy to w swoje ręce. Kilka minut później już mieliśmy beat, który brzmiał jak podróż, co było dokładnie tym co kojarzy nam się z „Durch Den Monsun”. Wszystko co nam się przytrafiło przez te ostatnie 15 lat zaczęło się właśnie tą piosenką. – mówi Bill.

 

Georg dodaje: Monsun nie jest tylko o wspomnieniach 2005 roku. Ta piosenka towarzyszyła nam zawsze. Ona jest ściśle związana z naszym sukcesem. Graliśmy go przy Wieży Eiffla przed 500 tysiącami ludzi w Dzień Bastylii. Graliśmy go podczas naszego pierwszego koncertu w Stanach Zjednoczonych i podczas każdego kolejnego koncertu.

Tyle możemy zdradzić – Monsun 2020 to tylko początek. Pierwszy z kilku singli, które niedługo się pojawią. Przyszły rok, to wreszcie nowy album i nowa trasa koncertowa!

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/286399/c210b99385a28891f1e30b86f4c9b7e6.jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!