Krakowskie post-punkowe undertheskin wydało nową ep-kę “End This Summer”

Po doskonale przyjętym albumie “N E G A T I V E” z ubiegłego roku Mariusz Łuniewski – wokalista, multiinstrumentalista i autor muzyki undertheskin – powraca z nowym singlem “End This Summer”.

Najnowszy utwór z jednej strony kontynuuje i konsekwentnie rozwija rozpoznawalny styl undertheskin, a z drugiej eksploruje zupełnie nowe terytoria muzyczne, przez co zgrabnie wymyka się próbom jednoznacznego zaszufladkowania.

Choć za muzyczny punkt wyjścia wciąż można uznać lata 80-te – z mocną pracą sekcji rytmicznej [tym razem wzbogaconą o brzmienie żywej perkusji w wykonaniu Łukasza Klausa znanego m.in. z Cool Kids of Death] i przestrzennymi gitarami przywodzącymi na myśl dokonania Killing Joke czy The Cure. To z drugiej strony tę klasyczną strukturę przełamuje mocne, współczesne brzmienie [utwór zmiksował Kamil Łazikowski/Soyuz Studio, a za mastering odpowiedzialny jest Erik Van Wonterghem z berlińskiego Prodam Studio] i shogaze’owy zgrzyt gitar rytmicznych. Intrygują – momentami wręcz popowe – linie syntezatorów oraz charakterystyczna barwa głosu i nieoczywiste – naładowane emocjami – partie wokalne.

Na szczególna uwagę zasługuje videoclip do utworu End This Summer. Jego twórcą jest Rytis Titas – litewski filmowiec, który współpracuje z undertheskin od samego początku i odpowiedzialny jest za wszystkie oficjalne teledyski grupy. Tym razem stworzył niezwykle wysmakowany, artystyczny obraz, który wciąga nas w narrację i dramaturgię utworu, a zastosowana symbolika i niebanalne kadry nie pozwalają o sobie zapomnieć jeszcze długo po seansie. Mariusz Łuniewski tak wypowiedział się o teledysku: „ jest to zdecydowanie najbardziej osobiste i zarazem spektakularne video w historii zespołu – doskonale uzupełniające się dzieło audiowizualne”.

Utwór ukaże się w wersji cyfrowej [Spotify, Tidal, Bandcamp etc.] oraz jako ściśle limitowany 6- cio utworowy CD. Oprócz premierowego utworu undertheskin, znajdą się na nim remiksy autorstwa takich zespołów jak :Ash Code, Antipole, Shad Shadows czy Kill Shelter.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!