Powstaje Radio 357. W ekipie m.in Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski i Piotr Stelmach

Drugiego dnia zbiórki w serwisie Patronite.pl byli dziennikarze Programu III Polskiego pozyskali na tworzone przez nich Radio 357 ponad 116 tys. złotych.

W serwisie Patronite.pl ruszyła zbiórka na nową stację internetową – Radio 357. Mają ją tworzyć byli dziennikarze Trójki, czyli m.in: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Ola Budka, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska oraz Tomasz Jeleński. Lista nazwisk nie jest jeszcze zamknięta, a kolejne osoby będą przedstawiane w najbliższych tygodniach.

Nazwa powstającej stacji nie jest przypadkowa i nawiązuje do adresu siedziby Trójki, czyli Myśliwieckiej 3/5/7.

„Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów” – napisano w serwisie Patronite

Start powstającego radia planowany jest jeszcze przed końcem 2020 roku. Jak zapowiada Tomasz Michniewicz, na początku będzie to tylko radio internetowe, ale w planach jest również nadawanie na falach FM.

„Będziemy potrzebowali co miesiąc 500 tysięcy złotych, żeby się utrzymać i rozwijać. Zaczynamy w internecie, ale z intencją pozyskania częstotliwości FM. Chcemy zrobić pierwsze radio naziemne finansowane społecznościowo”

Przypomnijmy, że na początku lipca powstało Radio Nowy Świat, które również tworzą osoby związane wcześniej z Programem III Polskiego Radia. Jak jednak zapewnia Tomasz Michniewicz, w planach jest współpraca, a nie konkurowanie ze sobą.

Zbiórka dostępna jest pod tym adresem.

Article

Radio 357 - nowa internetowa stacja radiowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!