SKÁLD prezentuje album „Vikings Memories”

SKÁLD – nadzwyczajny muzyczny fenomen powraca z nowym albumem „Vikings Memories” dostępnym od 9 października 2020.

Grupa SKÁLD, inspirująca się kulturą skandynawską i mitologią nordycką, odniosła ogromny sukces na całym świecie debiutując nagraniem „Vikings Chant” i przekraczając 100 milionów odsłuchań w serwisach cyfrowych, 45 milionów wyświetleń w serwisie YouTube oraz 80 000 sprzedanych albumów. Muzycy występowali również na żywo na najważniejszych europejskich festiwalach, zachwycając swoim niepowtarzalnym stylem i brzmieniem fanów na Hellfest we Francji, Wacken w Niemczech czy Rock Oz’Arènes w Szwajcarii.
 
SKÁLD czerpie inspiracje z poezji starożytnych skaldów, którzy śpiewali i przekazywali historie o wikingach i ich bogach poprzez improwizowane wiersze. Muzykę grupy charakteryzuje śpiew w języku staronordyckim i gra na instrumentach dawnych, w tym szamańskich bębnach, talharpie, jouhikko i innych.
 

Na swoim nowym albumie muzycy SKÁLD odchodzą od żywiołów ziemi i ognia, na rzecz elementu wody, gdzie w swoich oryginalnych kompozycjach, ukazujących bogaty i sugestywny pejzaż dźwiękowy, odpowiadają na wezwanie mórz i oceanów. Muzyka po raz kolejny opowiada historię: sagę o ludziach północy i ich związku z przyrodą i oceanem. Pieśni te przywołują zapomniane opowieści o zaginionych krainach, które znajdują się teraz pod zamarzniętymi wodami (jak masyw lądowy Doggerland, niegdyś łączący Wielką Brytanię ze Skandynawią) oraz snują historie o wyprawach w towarzystwie poszukiwaczy przygód i marynarzy, którzy żeglowali po najbardziej niebezpiecznych morzach. Te dawne pieśni – nagrane w nowych wersjach we współczesnych aranżacjach dla dzisiejszej publiczności – przypominają nam o sile i kruchości natury, zachęcając do wsłuchania się w to, co ma nam do powiedzenia przeszłość, abyśmy mogli harmonijnie budować przyszłość.

Brzmienie SKÁLD tworzą dwa kontrastujące ze sobą głosy: o potężnej sile, ale ciepłej barwie Justine Galmiche, w połączeniu z charakterystycznym, gardłowym rezonansem Pierricka Valence’a. Artyści ściśle współpracują z producentem i kompozytorem, Christophem Voisinem-Boisvinetem, który za pomocą szerokiej palety instrumentów zanurza słuchacza w niezwykłym muzycznym świecie. Obok instrumentów smyczkowych, jak nyckelharpa czy skáldharpa, możemy usłyszeć również instrumenty perkusyjne stworzone specjalnie dla tego zespołu. Fundament brzmienia stanowią aranżacje, które czerpią z world music i wpływów celtyckich, z porywającą orkiestracją.

Jeśli więc nie boisz się cofnąć w czasie w towarzystwie galerników poszukujących zamarzniętych krain i tęczowego mostu Bifröst, i jeśli jesteś gotów stawić czoła przeznaczeniu wyrytemu w kamieniu pośród wyjących wiatrów zwiastujących zbliżającą się zimę, powinieneś wsiąść na niesioną muzyką SKÁLD legendarną łódź wikingów i wysłuchać jej przesłania dla ciebie.

W ciągu dwóch lat od swojego powstania SKÁLD wkroczył na nieoczekiwaną drogę przez międzynarodowy krajobraz muzyczny, tchnąc nowe życie w ducha wikingów. Zespół powstał w 2018 roku, kiedy to producent i kompozytor Christophe Voisin-Boisvinet, połączył wybitne talenty – wśród nich wokalistkę Justine Galmiche oraz wokalistę i instrumentalistę Pierricka Valence’a – aby stworzyć pasjonujący projekt muzyczny; SKÁLD przywołuje ducha przodków starożytnych skaldów, którzy wyśpiewywali legendy otaczających ich ludzi Północy oraz ich bogów.

Pierwszy album zespołu SKÁLD – „Vikings Chant”, bezpośrednio inspirowany nordyckimi sagami, wyczarował świat zapomnianych krain w aurze plemiennych brzmień i potężnych głosów. Okazał się on również muzycznym hitem, z ponad 100 milionami odsłuchań w streamingu na całym świecie, 45 milionami wyświetleń w serwisie YouTube oraz 80 000 sprzedanych albumów. Muzycy grupy SKÁLD dali wiele koncertów na żywo we Francji (w tym najważniejszy występ na Hellfest), jak również w Niemczech (Wacken), Portugalii, Rosji i Szwajcarii.
W 2020 roku ukazuje się ich drugi album, „Vikings Memories”, nakładem Decca Records France, a na 2021 rok zaplanowane jest ich europejskie tournée.
„Vikings Memories” – spis utworów:
1. Fimbulvetr
2. Jörmungrund
3. Grótti
4. Norðrljós
5. Sækonungar
6. Þistill Mistill Kistill
7. Sólarljóð
8. Víðförla
9. Hafgerðingar
10. Í dansinum
11. Nýr  
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!