Celeste z utworem do nowego filmu Aarona Sorkina („The Social Network”, „Gra o wszystko”)

Brytyjska wokalistka soulowa Celeste prezentuje nowy utwór „Hear My Voice”, napisany wspólnie z nominowanym do Złotego Globu kompozytorem Danielem Pembertonem na potrzeby nowego filmu Netflix „The Trial of the Chicago 7” (tytuł polski: „Proces siódemki z Chicago”) w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina („The Social Network”, „Gra o wszystko”).

Zarówno „Hear My Voice”, jak i cały soundtrack do „Procesu siódemki z Chicago”, już są typowane przez branżowe media (m.in. „Variety”) jako mocni kandydaci do przyszłorocznych nagród filmowych. „Hear My Voice” to jedna z trzech premierowych piosenek Celeste, które pojawiają się na ścieżce dźwiękowej. Premiera całej płyty zapowiedziana jest na 16 października – w tym samym dniu na platformie Netflix pojawi się film Sorkina. Wersja fizyczna albumu trafi do sklepów 20 listopada 2020.

„Proces siódemki z Chicago” opowiada o jednym z najsłynniejszych w historii procesie. Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestów, wśród których znaleźli się między innymi Abbie Hoffman (Sacha Baron Cohen), Jerry Rubin (Jeremy Strong), Tom Hayden (Eddie Redmayne) i Bobby Seale (Yahya Abdul-Mateen II), oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek.

Celeste tak wspomina prace nad „Hear My Voice”: – Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogę być częścią tak aktualnego i ważnego filmu. Wraz z Danielem chcieliśmy skomponować utwór, który ma znaczenie oraz przekaz tak mocny jak film Sorkina. On jest wizjonerem i możliwość dodania cegiełki do tego projektu jest prawdziwym zaszczytem.

Pemberton dodaje: – Jedną z rzecz, jakiej nauczyłem się od Aarona, jest jego wizja na piosenkę, która ma kończyć film, która może zostawić nas z poczuciem nadziei oraz możliwości, światła w tunelu. Chciałem napisać coś, co uchwyci ideały protestu oraz ideę, że każdy ma głos oraz może dać światu coś od siebie. Każdy głos ma prawo być usłyszany. Tak narodził się pomysł na „Hear My Voice”.

– Wiedziałem od razu, że chcę współpracować z Celeste, bo jej głos jest jednym z najbardziej magicznych wokali, jakie słyszałem w ostatnich czasach. Fantastycznie rozbrzmiewa w utworze, wyraża wolność, bunt oraz nadzieję. Każdy, kto zajmuje się sztuką lub pragnie zmiany, marzy o tym, by każdy miał prawo być wysłuchanym. Jestem niezmiernie dumny, że razem stworzyliśmy piosenkę z mocnym, a zarazem prostym przekazem prosto z serca. Jest on bardzo aktualny nie tylko w odniesieniu do tamtych wydarzeń, ale i współcześnie. Jestem podekscytowany, że wkrótce usłyszą ją wszyscy – dodaje kompozytor.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest zdobywca Oscara i nagród Emmy Aaron Sorkin. W filmie występują Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Michael Keaton, Frank Langella, John Carroll Lynch, Eddie Redmayne, Mark Rylance, Alex Sharp, Jeremy Strong, Noah Robbins, Danny Flaherty, Ben Shenkman, Kelvin Harrison Jr., Caitlin Fitzgerald, Alice Kremelberg, John Doman, J.C. MacKenzie, Damien Young, Wayne Duvall, C.J. Wilson. Za produkcję odpowiadają Marc Platt, Stuart Besser, Matt Jackson i Tyler Thompson, a producentami wykonawczymi są Laurie MacDonald, Walter Parkes, Marc Butan, Anthony Katagas, James Rodenhouse, Nia Vaziran.
 
Daniel Pemberton to wielokrotnie nominowany do Złotych Globów, Emmy i BAFTA kompozytor. Uważany za jednego z najbardziej oryginalnych twórców swojego pokolenia. Pracował m.in. z takimi reżyserami jak Danny Boyle, Ridley Scott, Aaron Sorkin, Darren Aronofsky, Edward Norton, Louis Leterrier i Guy Ritchie.
 
Celeste to brytyjsko-jamajska wokalistka i kompozytorka soulowa, która wygrała zarówno BRITS Rising Star Award, jak i BBC Music Sound of 2020. Od 2017 wydała dwie EP-ki i koncertowała m.in. z Janelle Monae, Neneh Cherry i Michaelem Kiwanuką. Uważana za jedną z największych muzycznych nadziei 2020 rok m.in. przez takie media jak „The Guardian”, „Vogue”, „NME”, „GQ”, MTV, Vevo i Amazon Music. Występowała m.in. na Glastonbury, Primavera Sound, Field Day oraz Rock En Seine.
 
TRACKLISTING
1. Hear My Dream [Performed by Daniel Pemberton and Celeste] (1:25)
2. We’re Going to Chicago (6:17)
3. The Trial (4:38)
4. Conspiracy Office (1:12)
5. My Life (1:33)
6. Sequestering the Jury (1:18)
7. Meet the Police (0:52)
8. Take the Hill (6:14)
9. Riot Aftermath (1:40)
10. Don’t Stand (2:19)
11. Star Witness (2:31)
12. Motion Denied (3:30)
13. Blood on the Streets (7:01)
14. Trial Day 151 (3:11)
15. Stand Up (The Chicago 7) (3:41)
16. Hear My Voice (credits) [Performed by Celeste] (3:05)
17. Take the Hill (Hear My Screams) [Performed by Celeste] (3:19)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/287475/a9915408fec76ba3b95069aafdde0f60.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!