Mocna zapowiedź albumu „Psycho” Zuzy Jabłońskiej!

Boimy się tego, czego nie znamy – mówi Zuza Jabłońska – ale to nas nie usprawiedliwia. „Dziwnie się zachowuję? Boisz się mnie? Nie rozumiesz? Powiedz mi to w twarz” – takie wyzwanie rzuca nam wszystkim debiutująca albumem pt. „Psycho” 17-letnia wokalistka z zespołem Tourette’a.

Niekontrolowane tiki, niezidentyfikowane dźwięki, każdy jej ruch są jak „Spacer po linie”, bo zawsze istnieje ryzyko, że ktoś wokół nie zrozumie, nie będzie nawet próbował… Lęk budzi agresję i hejt.
A ona w jednym ze swoich utworów, pt. „Wisła” śpiewa: „Kumam ich tak jak nikt, a oni mnie niekoniecznie” – dlatego nagrała ten krótki film. Dla wykluczonych i wykluczających. I deklaruje: wytłumaczę, oswoję, zapoznamy się.

Posłuchajcie jej koniecznie! Premiera albumu „Wisła” już 16 października.

Dodatkowo dziś w serwisach cyfrowych pojawiła się akustyczna wersja singla „Wisła”, która znajdzie się na wersji deluxe albumu. To właśnie w klipie do tej piosenki Zuza poruszała tematy odmienności oraz tolerancji. Artystka zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, odnosząc się do szykanowania wśród młodych. Warto przypomnieć sobie ten teledysk jeszcze raz, a potem sprawdzić akustyczną wersję utworu https://umusicpl.lnk.to/ZuzaJWislaAcoustic 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *