Tomasz Organek będzie miał audycję w internetowym Radiu 357

Lider zespołu Ørganek na Facebooku poinformował, że będzie prowadził w radiu audycję muzyczną, która nie będzie skupiać się na nowych trendach i największych przebojach.

“Poprowadzę dla państwa audycję muzyczną, ale nie taką o najnowszych trendach, listach przebojów, bo to chyba możemy sobie prześledzić wedle gustów i upodobań. Chciałbym, żebyśmy muzykę potraktowali jako część historii – dużej i małej, miejsc, ludzi, wydarzeń, które miały miejsce w różnych regionach świata, które zmieniły nam rzeczywistość. Wszędzie tam była muzyka” – zapowiedział Tomasz Organek w filmiku zamieszczonym na profilu stacji.

Radio 357, na które zbiórkę ogłoszono w poniedziałek po południu na Patronite.pl, zostało do piątkowego popołudnia wsparte przez blisko 8 tys. osób, które zadeklarowały wpłacanie miesięcznie prawie 200 tys. zł. Stacja osiągnęła w serwisie pierwszy cel – zorganizowania koncertów (50 tys. zł) i jest blisko osiągnięcia drugiego – stworzenia platformy podcastowej (200 tys.). Kolejny (500 tys.) to uruchomienie radia internetowego.

W zespole Radia 357 są m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Michał Olszański, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Tomasz Michniewicz i Gabriela Darmetko.

Zespół Radia 357 będzie liczyłLider zespołu Ørganek na Facebooku poinformował, że będzie prowadził w radiu audycję muzyczną, która nie będzie skupiać się na nowych trendach i największych przebojach. 40 osób związanych do niedawna z radiową Trójką. – Będziemy potrzebowali co miesiąc 500 tysięcy złotych, żeby się utrzymać i rozwijać – mówi Tomasz Michniewicz. Informuje, że start radia planowany jest przed końcem roku. – Zaczynamy w internecie, ale z intencją pozyskania częstotliwości FM. Chcemy zrobić pierwsze radio naziemne finansowane społecznościowo – zapowiada. Radio 357 nie będzie emitować reklam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *