Andrea Bocelli udostępnia „You’ll Never Walk Alone”

W serwisach cyfrowych pojawił się pierwszy utwór zapowiadający nowy album „Believe”, „You’ll Never Walk Alone”.

Nowe nagranie Andrei Bocellego „You’ll Never Walk Alone” (utwór pierwotnie napisany do musicalu „Carousel” Rodgersa  i Hammersteina z 1945 r.)  niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie jedności i braterstwa.Te idee stanowią rdzeń nowego albumu artysty „Believe”, który ukaże się 13 listopada.
 

Już 13 listopada, światowej sławy tenor Andrea Bocelli wyda swój nowy, zapierający dech w piersiach album „Believe”. Album przepełniony jest kojącą duszę muzyką, a powstał przy współpracy z Sugar/Decca Records. Alison Krauss, najczęściej nagradzana artystka w historii Grammy, dołączyła do projektu we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu „Amazing Grace”.
 
„Believe” to kolejne przedsięwzięcie Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie „Muzyka Nadziei”, który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie w Niedzielę Wielkanocną i którego wysłuchały miliony osób na całym świecie. Płyta zawiera również dwa utwory nagrane w duecie ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone, oraz „Gratia Plena” – utwór zamykający ścieżkę dźwiękową cenionego przez krytyków filmu „Fatima”.
 
Tematyka zgłębiona przez Bocellego na nowym albumie jest mu wyjątkowo bliska. Jak mówi sam artysta:

Inspiracją do albumu „Believe” są trzy słowa: wiara, nadzieja i miłość. Są to trzy cnoty boskie, zakorzenione w religii chrześcijańskiej, ale niezależnie od przekonań religijnych, są to również trzy wyjątkowe klucze otwierające drzwi do poczucia sensu i spełnienia w życiu.

Andrea Bocelli

Alison Krauss, jedna z najwybitniejszych artystek w amerykańskiej tradycji country-bluegrass i 27-krotna laureatka nagrody Grammy, dodała wyjątkowe brzmienie swojego głosu do utworu „Amazing Grace”. Krauss komentuje współpracę z Bocellim następująco: – Cóż za wspaniałe doświadczenie! Fantastyczne, znakomite!

Na początku tego roku Bocelli w wyjątkowy sposób uwieńczył swój koncert „Muzyka Nadziei” solową interpretacją utworu „Amazing Grace”. Koncert ten obejrzało jednocześnie ponad 2,8 miliona słuchaczy, dzięki czemu przeszedł on do historii jako największe wydarzenie emitowane na żywo i przyciągnął najszerszą widownię spośród wszystkich koncertów muzyki klasycznej emitowanych na żywo na YouTube. W ciągu 24 godzin po zakończeniu koncertu nagranie odtworzyło ponad 28 milionów słuchaczy z całego świata.

Album „Believe”, wyprodukowany ze Stevenem Mercurio i Haydnem Bendallem, to zbiór podnoszących na duchu utworów, które na przestrzeni lat inspirowały i dawały wsparcie Bocellemu. Poza duetami z Alison Krauss i Cecilią Bartoli – dwoma artystkami, których charakterystyczne głosy rozpoznawane są na całym świecie – do kolekcji utworów trafiła również nowa kompozycja wieloletniego współpracownika Bocellego, Ennio Morricone – „Inno sussurato” (ang. „Whispered Hymn”). Na albumie nie zabraknie również znanych i lubianych utworów takich jak „Hallelujah” oraz „You’ll Never Walk Alone”.

Na potrzeby „Believe”, Bocelli skomponował również własną ścieżkę dźwiękową do „Ave Maria” i „Padre Nostro”. – Nie uważam się za kompozytora, ale jestem muzykiem i czasem w głowie pojawia mi się jakaś melodia w niemalże całkowitej harmonii. Muzyka puka do drzwi mojej duszy, a ja przyjmuję ją z radością i uwalniam ją, zapisując na papierze – mówi Bocelli. Na albumu trafił również utwór „Mira il tuo popolo” oraz melodie, która przenoszą Bocellego do jego chłopięcych lat i do okresu dorastania w Toskanii: – Stanowią one ścieżkę dźwiękową mojego dzieciństwa.

Na „Believe” znajduje się również jeden z klejnotów muzyki klasycznej – utwór „Fratello sole sorella luna (Dolce è Sentire)”, skomponowany przez Riza Ortolani, który pojawił się wcześniej w filmie Franco Zeffirellego pt. „Brat Słońce, siostra Księżyc”. Kolejna pozycja wzbudzająca zachwyt to „Angele Dei” – niedawno odkryty utwór Pucciniego, w aranżacji Michaela Kaye’a, zaprezentowany przez Bocellego w 2019 roku. „Angele Dei” w oryginale skomponowano bez tekstu, a na prośbę Bocellego napisano słowa modlitwy do Anioła Stróża i dodano do utworu.
 
Od dziecka obdarzony niezwykłym talentem Andrea Bocelli jest dziś jednym z najbardziej popularnych współczesnych wokalistów, występujących podczas ważnych wydarzeń międzynarodowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz wyprzedających bilety na swoje koncerty dla milionów słuchaczy na całym świecie. Bocelli otrzymał m.in. nagrodę Złoty Glob, siedem BRIT Classical, siedem nagród World Music Awards, ma także własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Jego poprzedni album „Si” trafił na pierwsze miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
 
Podczas swojej trwającej ponad ćwierć wieku kariery, Bocelli przyciągnął miliony fanów na całym świecie swoim rozpoznawalnym, budzącym emocje głosem i współpracował z gronem największych artystów, takich jak między innymi: Luciano Pavarotti, Ariana Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Ed Sheeran, Dua Lipa, Céline Dion i Tony Bennett.
 
Andrea Bocelli wierzy, że muzyka przynosi ukojenie dla duszy, porusza subtelne niuanse ludzkiej natury, bez względu na indywidualne przekonania: Dobra muzyka niesie ze sobą mocne przesłanie pokoju i harmonii, uczy nas piękna i pomaga otworzyć serce i umysł.
 
„Believe” Andrea Bocelli wydany przez Sugar/Decca Records ukaże się 13 listopada 2020 roku.
Believe – lista utworów CD (standard):
1.              YOU’LL NEVER WALK ALONE
2.              FRATELLO SOLE SORELLA LUNA (DOLCE È SENTIRE)
3.              HALLELUJAH
4.              PIANISSIMO duet z Cecilią Bartoli
5.              AMAZING GRACE duet z Alison Krauss
6.              PREGHIERA (ALLA MENTE CONFUSA)
7.              GRATIA PLENA (z filmu “Fatima”)
8.              CANTIQUE DE JEAN RACINE
9.              INNO SUSSURATO
10.           OH, MADRE BENEDETTA! (ADAGIO DI ALBINONI)
11.           PIANISSIMO duet z Cecilią Bartoli
12.           AVE MARIA
13.           ANGELE DEI
14.           AGNUS DEI
Deluxe CD:
1.              YOU’LL NEVER WALK ALONE
2.              FRATELLO SOLE SORELLA LUNA (DOLCE È SENTIRE)
3.              HALLELUJAH
4.              PIANISSIMO duet z Cecilią Bartoli
5.              AMAZING GRACE duet z Alison Krauss
6.              PREGHIERA (ALLA MENTE CONFUSA)
7.              GRATIA PLENA (z filmu “Fatima”)
8.              CANTIQUE DE JEAN RACINE
9.              INNO SUSSURATO
10.           OH, MADRE BENEDETTA! (ADAGIO DI ALBINONI)
11.           PIANISSIMO duet z Cecilią Bartoli
12.           AVE MARIA
13.           ANGELE DEI
14.           AGNUS DEI
15.           MUI GRANDES NOIT E DIA
16.           MIRA IL TUO POPOLO
17.           AMAZING GRACE (wersja solo)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/287717/fdc11d39ae67d8c5d162f6ac02b99ff1.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!