MARK TREMONTI z ALTER BRIDGE nagrywa solowy album

Gitarzysta ALTER BRIDGE Mark Tremonti potwierdził , że wykorzystał przestój podczas pandemii COVID-19, aby rozpocząć pracę nad nowym solowym albumem.

Mój producent mieszka tutaj, w Orlando na Florydzie, Myles [Kennedy] właśnie zakończył u niego nagrywać swoją solową płytę. Następny w kolejce do studia jestem ja i wejdę na przełomie listopada oraz grudnia. Kiedy skończę, razem z Mylesem zaczniemy pracować nad kolejnym albumem Alter Bridge, jednocześnie promując solowe płyty.

Zapytany, jak bardzo jest zaawansowany w procesie pisania piosenek na następny album TREMONT :

Mark powiedział: „Jestem bardzo daleko; powiedziałbym, że mam 14 utworów głęboko. Dojdę do około 20 piosenek, zanim zdecyduję, które z nich będą zrobić ostateczne nadawaćie. Nie jest kwestią tego, które piosenki są dobre, a które złe, ale które działają i mają dobry zakres dynamiki.

Mówiąc o muzycznym kierunku nowego materiału TREMONTI i o tym, jak wypada on na tle ALTER BRIDGE, Mark powiedział:

„Ma cięższe elementy i zdecydowanie zawiera pewne nastrojowe, klimatyczne rzeczy, takie jak ALTER BRIDGE. Sekcja rytmiczna zespołu TREMONTI wyróżnia się na tle innych. ALTER BRIDGE i każdy rodzaj speed metalu, który wprowadzam do TREMONTI, niekoniecznie musi pasować do ALTER BRIDGE. Nasz wokal nie mógł być bardziej inny. Myles to wytrawny tenor, a ja jestem prawie barytonem. To duża różnica w tym, jak te dwa zespoły brzmią inaczej ”.

W skład TREMONTI wchodzą Mark na wokalu / gitarze, Eric Friedman na gitarze, Ryan Bennett na perkusji i Tanner Keegan na basie.

Czwarty album zespołu, „A Dying Machine”, został wydany w czerwcu 2018 roku nakładem Napalm Records. Płyta została wyprodukowana przez Michaela „Elvisa” Baskette’a, który sterował wszystkimi wcześniejszymi albumami TREMONTI, razem z pięcioma ostatnimi długogrami ALTER BRIDGE. Trzeci album TREMONTI, „Dust”, został wydany w kwietniu 2016 roku przez Fret 12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *