ALICE COOPER wypuszcza nowy teledysk „Kampania” do klasycznej piosenki „Elected”

Legendarny rockman Alice Cooper przygotowuje się do wyborów prezydenckich w 2020 roku w jedyny znany mu sposób – kandydując na prezydenta, co robił satyrycznie co cztery lata, odkąd wydał piosenkę „Elected” w 1972 roku.

Klip z lekkością przedstawia proces i stawia Cooper jako najlepszego kandydata. Platforma kampanii Coopera z biletem Wild Party mówi głośno: „Nic nie mogę zrobić tak dobrze, jak oni nic nie potrafią”.

W wywiadzie dla The Guardian z 2018 roku Cooper powiedział, że zachowuje swoje poglądy polityczne dla siebie. „Nie lubię mieszać polityki i rock and rolla” – powiedział. „Nie patrzę na Bono, Stinga i Bruce’a Springsteena jako na polityków. Patrzę na nich jak na ludzi humanitarnych. Pomogę ludziom, którzy nie mogą sobie pomóc. Ale kiedy muzycy mówią ludziom, na kogo głosować Uważam, że to nadużycie władzy. Mówisz swoim fanom, aby nie myśleli samodzielnie, tylko myśleli tak, jak ty. Rock and roll dotyczy wolności – a to nie jest wolność ”.

Cztery lata temu Cooper powiedział, że gwiazdy rocka przedstawiające swoje opinie polityczne to „najgorszy pomysł na świecie”. „Po pierwsze, dlaczego ludzie myślą, że gwiazdy rocka wiedzą więcej niż oni?” powiedział. „To największy błąd na świecie – jeśli już, jesteśmy głupsi. Nie jesteśmy mądrzejsi niż ktokolwiek inny. To znaczy, dlaczego myślisz, że jesteśmy gwiazdami rocka?

„Zaufaj mi, nie czytamy magazynów, których nie czytasz. Nikt do nas nie dzwoni i nie podaje nam wewnętrznych informacji o polityce. Wiemy mniej niż ty. Jeśli oglądam telewizję, to„ Family Guy ”.

„Rock ‘n’ roll został stworzony tak, aby odejść jak najdalej od polityki. Kiedy moja mama i tata rozmawiali o tym, na kogo głosować, szedłem do drugiego pokoju i słuchałem  BEATLES lub ROLLING STONES – i Nadal taki jestem ”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *