„In Vain” – nowy album Frozen Night

Zakopiańska formacja Frozen Night przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, która ma być podsumowaniem trzech lat istnienia zespołu. Album pojawi się w listopadzie.

Jak zapowiada założyciel zespołu – Kacper Puchała – album ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, zaś do momentu jego wydania, zespół będzie regularnie publikował kolejne utwory składające się na „In Vain”. Pierwszy z nich, zatytułowany „The Alley Of Apathy” zostanie zaprezentowany 21go października o godz. 12:00 na oficjalnym kanale YT zespołu. Krążek „In Vain” będzie podsumowaniem trzyletniej historii zespołu Frozen Night.

– Ma ciekawe progresywne brzmienie, które jest bardzo charakterystyczne dla naszego zespołu – mówi o płycie Puchała. – Tematem przewodnim płyty jest samotność, którą każdy człowiek odczuwa w inny sposób, przez co jest w stanie utożsamić się z podmiotami lirycznymi. Każda piosenka przedstawia inną historię oraz inny przejaw samotności, która bardzo często łączy się z podobnymi uczuciami, jak np. apatią, nostalgią, lub nienawiścią.

Album „In Vain” swoją premierę będzie miał 20 listopada.

Frozen Night -tozespół o brzmieniu progresywnym, założony przez Kacpra Puchałę 20 Października 2017 roku. W skład zespołu wchodzi: Mikołaj Wirowski (wokalista, tekściarz), Szymon Wajda (gitarzysta prowadzący, główny kompozytor), Bartosz Klamerus (gitarzysta uzupełniający), Maks Bieniara (basista), Kacper Puchała (perkusista, manager oraz lider).

Zespół zagrał już dziesiątki koncertów. W 2019 roku opublikował singiel “Home” oraz w tym samym roku zorganizował Trasę “Frozen Tour”, która promowała singiel między innymi w takich miastach jak Kraków, Katowice, Tarnów. Frozen Night od początku jest rodziną, która ma w planach jednoczyć ludzi i pozwalać zakochać się w nowych, nieznanych im dotąd brzmieniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *