Natalia Kukulska prezentuje koncert “Czułe struny” online

Przepiękne wnętrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, ponad 60-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą pięciu dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Pawła Tomaszewskiego i Adama Sztaby, a pośród nich Natalia Kukulska.
Wokalistka, która porusza czułe struny i ponownie rozkochuje Polskę w muzyce Fryderyka Chopina.
 
 
Dotykanie pomnikowej twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora bywa ryzykowne. Jak jednak pokazały ostatnie miesiące
– publiczność tęskni za wartościową muzyką pełną wrażliwości i szlachetnych dźwięków.
 
Album “Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.
Idąc za ciosem, wydawca albumu – Agora S.A., właśnie ogłosiła przedsprzedaż analogowej wersji wydawnictwa. 
2-płytowa edycja będzie miała swoją premierę 4 grudnia.
 
“Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. 
Dodatkową wartością projektu jest wzbogacenie utworów Chopina o warstwę liryczną, za którą odpowiada Natalia Kukulska, jak również zaproszone przez nią artystki: Bovska, Natalia Grosiak, Kayah, Gaba Kulka oraz Mela Koteluk. 
 
Wydawnictwo doczekało się jak dotąd dwóch teledysków do utworów “Czułe struny [Polonez As-dur]” oraz “Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja “Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]”. 
 
Natalia nie przestaje jednak zaskakiwać! Już 23 października premierę będzie miał koncert “Czułe struny”, który każdy będzie mógł zobaczyć bezpłatnie na kanale wokalistki w serwisie Youtube. 
 
Artystce udało się zebrać w tak wspaniałym wnętrzu, jakim jest Filharmonia Mieczysława Karłowicza, najlepszych polskich kompozytorów oraz zaprosić do współpracy wybitną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.
Koncert składać się będzie z 10 utworów, które znalazły się na niedawno wydanym albumie. 
 
 
“Powiem Ci kiedy”
Walce a-moll Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego | słowa: Bovska
 
 
 

Pierwszym zwiastunem koncertu jest video do utworu “Powiem Ci kiedy”. 
Walce: a-moll op.34 nr 2 oraz a-moll op.posth  Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego wzbogacone zostały o tekst Bovskiej.
Artystka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała w nim o relacji kompozytora z George Sand. Przedstawienie uczucia łączącego tę parę z  punktu widzenia kochanki nadaje walcom niezwykle emocjonalnego charakteru. 
 
 
 
“Pod powieką”
 Preludium e-moll Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego | słowa: Kayah
 
 

Drugi zwiastun koncertu to utwór “Pod powieką”, czyli Preludium e-moll op.28 nr 4 Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego. Pełną dramaturgii historią utwór wzbogaciła Kayah. Poprzez niezwykle szczery i uczuciowy tekst kompozycja nabrała bardzo osobistego wydźwięku, stając się jedną z najczęściej słuchanych i lubianych piosenek wśród słuchaczy albumu. Nieprzypadkowo więc Natalia zdecydowała się zaprezentować jej koncertową, jeszcze bardziej poruszającą odsłonę. 
 
 
Całość koncertu zobaczyć będzie można na kanale Natalii Kukulskiej w serwisie Youtube: youtube.com/nataliakukulska
Premiera już 23.10 o godzinie 19:00
 
Koncert zarejestrowano dn. 11.10.2020 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *