Paul McCartney zapowiedział wydanie swojego najnowszego solowego albumu McCartney III

Paul McCartney zapowiedział wydanie swojego najnowszego solowego albumu McCartney III. Jest to kontynuacja Egypt Station z 2018 roku, ale jest także trzecim z trylogii albumów zatytułowanych, które rozpoczęły się jego debiutanckim solowym albumem McCartney w 1970 roku i ponownie sięgnęły po McCartney II z lat 80.

Podobnie jak poprzednie dwa albumy – McCartney został nagrany w domu piosenkarza w północnym Londynie, gdy Beatlesowie się rozchodzili, a McCartney II na swojej szkockiej farmie po rozpadzie Wingsa – McCartney III został nagrany w jego domowym studiu i napisany, wyprodukowany i wykonany w całości przez byłego basistę Beatlesów.

„Żyłem z rodziną w zamknięciu na farmie i codziennie chodziłem do studia” – mówi McCartney. „Musiałem popracować trochę nad muzyką filmową, a to zmieniło się w otwierający utwór, a potem kiedy było zrobione Pomyślałem, co zrobię dalej.

 

„Miałem kilka rzeczy, nad którymi pracowałem przez lata, ale czasami kończył się czas i był w połowie skończony, więc zacząłem myśleć o tym, co mam. Każdego dnia zaczynałem nagrywać na instrumencie, który napisałem a potem stopniowo układać wszystko warstwami, to była świetna zabawa.

„Chodziło o tworzenie muzyki dla siebie, a nie o tworzenie muzyki, która musi wykonać pracę. Więc po prostu robiłem rzeczy, które mi się podobały. Nie miałem pojęcia, że ​​to skończy się jako album”.

Impuls do stworzenia albumu nastąpił, gdy McCartney wrócił do When Winter Comes, utworu, nad którym pracował z producentem Beatlesów, Georgem Martinem na początku lat 90. Stworzył nowy fragment utworu, dając początek zarówno otwierającemu album, Long Tailed Winter Bird, jak i bliższemu, Winter Bird / When Winter Comes.

Na albumie McCartney gra na różnych instrumentach, w tym na kontrabasie należącym niegdyś do Billa Blacka z oryginalnego zespołu podkładowego Elvisa Presleya The Blue Moon Boys, na skrzypcach Paula Hofnera oraz na mellotronie z Abbey Road Studios używanym przez The Beatles.

McCartney III zostanie wydany 11 grudnia w Capitol Records i jest już dostępny w przedsprzedaży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *