Nowy album Bossa to celebracja przyjaźni!

Premiera „Letter to You

Letter to You” to niesamowity album celebrujący przyjaźń na całe życie, muzykę graną na żywo i współpracę z E Street Band. Płyta uchwyciła niesamowitą siłę, jaką ma występowanie w rockowym zespole. To pierwsze od dekad nagranie w formie live wykonane przez E Street Band, które podkreśla wagę więzi między ludźmi tworzonych przez wspólne granie muzyki.
 

Jakby była zagrana na żywo, sprawia że czujesz się trochę winny kiedy jej słuchasz… to najbardziej surowy album, który kiedykolwiek razem nagrali– Rolling Stone
Fani nie mogą jej pominąć… To świadectwo siły wspólnoty Indiewire
To jedna z najlepszych płyt Bossa… album, który sprawia, że radujesz się życiemThe Times

Na „Letter to You” znajduje się 12 utworów, świeżo napisanych przez Bossa, a także legendarnych, wcześniej niepublikowanych utworów z lat 70’. Każdy służy jako hołd oddany E Street Band i muzyce rockowej. To pierwsza kooperacja między Brucem i E Street Band od trasy koncertowej w 2016 roku. Przy okazji premiery płyty, na platformie Apple TV+ pojawił się specjalny dokument o jej powstawaniu wyreżyserowany przez Thoma Zimny’ego.

Boss mówi o płycie tak: Kocham emocjonalną duszę ‘Letter To You’. Kocham też brzmienie E Street Band grającego na żywo w studio w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, bez dogrywek. Stworzyliśmy ten album w 5 dni i okazało się to jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia.

„Letter To You” zawiera dziewięć nowych piosenek i trzy nowe nagrania jego legendarnych, ale wcześniej niewydanych kompozycji z lat 70′ – „Janey Needs a Shooter”, „If I Was the Priest” i „Song for Orphans”. Na albumie poza Brucem Springsteenem usłyszymy takich artystów jak: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano i Jake Clemons. Za produkcję odpowiadał Ron Aniello i Bruce, za mix Bob Clearmountain, a za mastering Bob Ludwig.

Muzyczna kariera Bruce’a trwa od 40 lat, zaczynając się w 1973 roku płytą „Greeting from Asbury Park, NJ”. Artysta zdobył 20 nagród GRAMMY, Oscara, Tony i został włączony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 roku została wydana biografia muzyka o nazwie „Born To Run” i album, który jej towarzyszył, czyli „Chapter and Verse”. Parę miesięcy później otrzymał Prezydencki Medal Wolności. Jego niesamowity spektakl „Springsteen on Broadway” był wystawiany ponad 230 razy i doczekał się soundtracku i specjalnej produkcji Netflixa. W 2019 roku wydał pierwszy od pięciu lat studyjny album – „Western Stars”, a chwilę później ze swoim wieloletnim współpracownikiem Thomem Zimnym stworzyli specjalny film o tej samej nazwie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!