Melody Gardot prezentuje wyczekiwany album „Sunset In The Blue”

Melody Gardot prezentuje „Sunset In The Blue”, jej długo wyczekiwany nowy album, wydany nakładem Decca Records.

Na „Sunset in the Blue Gardot” powraca do najlepszego rzemiosła pisania piosenek i prostoty znanej z jej przełomowego debiutu w 2009 roku
 Daily Telegraph

Całość stanowi luksusowo uwodzicielski materiał★★★★ MOJO

Gardot najwyraźniej zdecydowała, że to, czego świat najbardziej teraz potrzebuje, to miłośćLondon Jazz News

Urzekające przeniesienie się do ulotnych momentów przy stoliku w paryskiej kawiarni  The Upcoming
 
„Sunset In The Blue” to najnowsze wydawnictwo Gardot od premiery płyty „Live in Europe” w 2018 roku (zawierającej wybrane utwory z występów w latach 2012-2016 na legendarnych scenach w całej Europie). Nowy album, stworzony ambitnie w czasie pandemii, jest ponadczasowy i potrzebny.
 
Motyw determinacji w tworzeniu i rozwijaniu jej rzemiosła był zawsze obecny w twórczości Gardot, ale nigdy wcześniej tak bardzo, jak podczas powstawania albumu „Sunset in the Blue”. Wierna swemu charakterowi, mimo licznych przeszkód, zebrała nowy, oszałamiający materiał, który wzbogaca imponująca lista współprac nawiązanych w prawdopodobnie najtrudniejszym momencie dla muzyków na całym świecie.
 

To niezwykle ważne, że tworzymy wspólnie w czasie, kiedy w sztuce zapadła głucha cisza… Jesteśmy częścią wielkiej rodziny (artyści, muzycy, wokaliści, malarze…), a ten album jest świadectwem aktywnego ducha współpracy. Ogrom talentów zebranych w jednym miejscu jest żywym dowodem na to, że nawet teraz możemy wykorzystać rozmaite zasoby, które mamy do dyspozycji, by przełamać tradycyjne sposoby myślenia o realizowaniu nagrań, choćby po to, by nadal iść do przodu i tworzyć świetną muzykę

Melody Gardot

 
W maju Gardot zwróciła uwagę wszystkich, kiedy w mediach społecznościowych ogłosiła casting dla muzyków orkiestrowych, którzy nie mogli pracować ze względu na ograniczenia związane z kwarantanną wywołaną epidemią COVID-19. Dzięki zgłoszeniom nadesłanym z całego świata, Melody dokonała niemożliwego i stworzyła „cyfrową globalną orkiestrę” na swoim pierwszym nowym singlu, „From Paris With Love”. Piosence towarzyszył klip, w którym znalazły się wideo-portrety ludzi z całego świata, wysłane w czasie kwarantanny z przesłaniem „From (miasto pochodzenia) With Love”. Idea „razem pomimo odległości” nabrała jeszcze większego znaczenia, kiedy Decca i Gardot z dumą połączyli siły, aby przekazać tantiemy za ten singiel organizacji charytatywnej na rzecz pracowników służby zdrowia.

Obejrzyj teledysk do piosenki „From Paris With Love”:

Wokalistka ponownie znalazła się w centrum uwagi w czerwcu, kiedy wraz ze słynną Royal Philharmonic Orchestra wzięła udział w pierwszej bezpiecznej sesji studyjnej podczas pandemii koronawirusa, w legendarnym londyńskim Abbey Road Studios.

W dniu premiery ukazuje się zachwycający teledysk nakręcony w Arrábidzie, w Portugalii (na jednej z najpiękniejszych plaż w tym kraju) do jej najnowszego singla, „C’est Magnifique”. Niezwykły, tropikalny duet, wykonany po angielsku, portugalsku i francusku, będący owocem współpracy pomiędzy Gardot i portugalską supergwiazdą, António Zambujo (obecnie jurorem w „The Voice Portugal”). W wysmakowanym połączeniu z eleganckim klimatem muzyki, emanującym szykiem południowej Francji, oglądamy Gardot w starym Mercedesie, w ubraniach Hermèsa i biżuterii Cartiera oraz charakterystycznych okularach przeciwsłonecznych Nathalie Blanc. Słuchając muzyki wplecionej w ten obraz, przenosimy się do innego czasu, trzymając ręce na kierownicy w białych rękawiczkach niczym Grace Kelly. Wytworna oprawa dla tej perełki muzycznej została stworzona przez Blanche Films w reżyserii Pedro Varely.

Album „Sunset In The Blue”, który już wzbudził zachwyt krytyków w takich tytułach, jak „The Sunday Times” czy „Mojo”, jest powrotem do jazzowych korzeni Melody, ozdobionym gobelinem pięknie utkanych orkiestracji. Jego okładkę zdobi dzieło autorstwa słynnego amerykańskiego artysty, Pata Steira, którego prace znajdują się w stałych zbiorach muzeów, takich jak: Luwr, MOMA, Tate Gallery. Wraz z Gardot, nad muzyką na płycie czuwał gwiazdorski zespół twórców: wielokrotnie nagrodzony Grammy producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), aranżer i kompozytor Vince Mendoza (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Okładka Sunset In The Blue. Autor: Pat Steir, Untitled IX, 2019 (Taipei), 2019. Olej na płótnie. 
© Pat Steir. Dzięki uprzejmości artysty oraz Lévy Gorvy, Nowy Jork. Zdjęcie: Tom Powel Imaging

Pośród trzynastu wyrazistych piosenek znalazł się nadzwyczajny bonus w postaci „Little Something”, zapierającego dech w piersiach duetu z legendą muzyki, Stingiem. Łączy on charakterystyczne głosy Gardot i Stinga w tej energicznej, popowej piosence w latynoskim klimacie. W dniu premiery wieczorem Melody i Sting wystąpią razem po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w „BBC The One Show”, po wyjątkowym wspólnym debiucie na żywo w „Good Morning America” na początku października.
 
Od delikatnej interpretacji „Moon River” po porywający tytułowy utwór „Sunset In The Blue”, album ten jest czystym pięknem, gdzie przejawia się żywy duch współtworzenia o zasięgu globalnym, dodatkowo podkreślony obecnością Royal Philharmonic Orchestra w najlepszym wydaniu.
Lista utworów:
01 If You Love Me
02 C’est Magnifique
03 There Where He Lives In Me
04 Love Song
05 You Won’t Forget Me
06 Sunset In The Blue
07 Um Beijo
08 Ninguém Ninguém
09 From Paris With Love
10 Ave Maria
11 Moon River
12 I Fall In Love Too Easily
13 Little Something

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!