“Obraz pożądania” z Mickiem Jaggerem i Elizabeth Debicki od 30 października w Kinach

Po przeczytaniu scenariusza filmu “Obraz pożądania” Mick Jagger uznał, że świetnie pasuje do postaci Cassidy’ego. – Jest czarującą, ale raczej pełną złej woli osobą. Chociaż mam chyba najmniej czasu ekranowego i tak czułem, że w jego ramach będę w stanie pokazać, kim jest Cassidy – mówi muzyk.

Rockman i jeden z najpopularniejszych brytyjskich muzyków i kompozytorów wszech czasów, znany wszystkim kultowy wokalista The Rolling Stones nie wahał się więc gdy reżyser Giuseppe Capotondi przyjechał do Londynu i zaproponował mu właśnie tę rolę.

Dla Micka Jaggera to nie pierwsza przygoda ze światem filmu. Muzyk zagrał główną rolę w “Przedstawieniu” w reżyserii Donalda Cammella i Nicolasa Roega, tytułową rolę Neda Kelly’ego w produkcji Tony’ego Richardsona, a także był jednym z ważniejszych bohaterów filmu science fiction “Freejack” Geoffa Murphy’ego.

Filmografia Jaggera obejmuje także małe rólki w adaptacji “Piętna” Seana Mathiasa z 1997 czy też w “Grze w słowa” w reżyserii George’a Hickenloopera. Pojawił się także w dramacie “Enigma”, opowiadającym historię z II wojny światowej, w reżyserii Michaela Apteda. Był jednocześnie współproducentem tego ostatniego filmu. Jego firma, Jagged Films, wyprodukowała dokument “Being Mick”, Rolling Stones w blasku świateł” Martina Scorsese, a także biografię Jamesa Browna “Get On Up” i dokument nagrodzony Peabody Award “Mr. Dynamite” w reżyserii laureata Oscara Alexa Gibneya.

Jagger jest współautorem oryginalnego filmu “Long Play”, który ostatecznie adaptowano w HBO w postaci serialu “Vinyl”. Mick Jagger zrealizował ten projekt wspólnie z Martinem Scorsese. Obecnie rozwija projekty w Warner Bros i Paramount, w tym “The Man Who Invented Rock and Roll”, na podstawie opowiadania Sama Phillipsa oraz produkcję filmu o Jerrym Lee Lewisie, a także dokument o masakrze na uniwersytecie w Kencie.

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z uwodzicielską i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie i wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

Bilet na Obraz pożądania - Jarocin, 31 Październik 18:00 - Bilety24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!