SERJ TANKIAN SYSTEM OF A DOWN wystąpił na koncercie „Rock For Artsakh: A Concert for Peace”

28 października frontman SYSTEM OF A DOWN Serj Tankian był częścią internetowego koncertu „Rock For Artsakh: A Concert for Peace” zorganizowanego przez ONEArmenia w celu zebrania funduszy dla mieszkańców Artsakh i Armenii. Serj wykonał piosenkę napisaną dla wszystkich ludzi, którzy żyli swobodnie i szczęśliwie w Artsakh przed niedawnymi atakami.

– Dla ich bezpieczeństwa. Dla ich przyszłości. Czas dać – nam wszystkim – powiedział Serj.

Wczesnym rankiem 27 września siły w Azerbejdżanie rozpoczęły planowany na dużą skalę atak ofensywny na Artsakh (Górny Karabach), niezależny i autonomiczny kraj graniczący z Armenią, zamieszkały przez zdecydowaną większość etnicznych Ormian. Międzynarodowe mocarstwa pokojowe robią bardzo niewiele, aby odwieść Azerbejdżan od postępów, a mieszkańcy Artaskh robią wszystko, co w ich mocy, aby bronić swojego życia i ojczyzny, w której żyli od tysięcy lat. Dla nich jest to kwestia przetrwania i nic więcej, ponieważ siły azerbejdżańskie próbują zrobić niewiele mniej, niż wytępić 150 000 ludzi zamieszkujących te ziemie.

Artsakh uzyskał niepodległość od Azerbejdżanu na początku lat 90. po latach wojny i konfliktów, które rozpoczęły się wkrótce po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1988 roku, którego oba kraje były częścią. Po uzyskaniu niepodległości od Związku Radzieckiego Armenia stała się gwarantem bezpieczeństwa Artsacha. W 1994 r. Kraje uzgodniły zawieszenie broni, ale w ciągu ostatnich dwóch dekad Azerbejdżan często łamał ten pakt, przeważnie poprzez niewielkie lub umiarkowane posunięcia i potyczki na linii kontaktu.

Tym razem Azerbejdżan, z pomocą tureckiego reżimu Recepa Erdogana i sił zbrojnych, przeprowadził ofensywny atak na dużą skalę wzdłuż całej wschodniej granicy Artsakh, a także przeprowadził ataki w granicach Armenii.

Artists for Artsakh: A Concert for Peace - YouTube

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!