ADAM NOWAK I AKUSTYK AMIGOS PREZENTUJĄ “PÓŁ PŁYTY”!

Dziś premiera nowego albumu zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos zatytułowanego „Pół płyty”. Najnowsze wydawnictwo wokalisty legendarnej grupy Raz, Dwa, Trzy to efekt współpracy Adama Nowaka z Karimem Martusewiczem oraz Jarosławem Trelińskim, Pawłem Dobrowolskim, Tomaszem Nowakiem, Mariuszem Mielczarkiem i Eldisem la Rosa, czyli…. Adama Nowaka i Akustyk Amigos!  

Album promował singiel Cokolwiek ujęte”, do którego powstał wyjątkowy teledysk:

To właśnie tekst do utworu „Cokolwiek ujęte”, doczekał się wyjątkowej recenzji autorstwa wybitnego Profesora Jerzego Bralczyka –

Adam Nowak, gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. 

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.  

Koncerty zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji. 

Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.  

Adam Nowak o nowej płycie: 

„W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany Pół płyty zawierającej siedem utworów. Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza – dobrego ducha całego przedsięwzięcia.” 

Skład zespołu: 

Adam Nowak – śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy) 

Jarek Treliński – gitara (Raz Dwa Trzy) 

Karim Martusewicz – kontrabas (Voo Voo) 

+ goście  

Lista utworów: 

1. Który jestem

2. Cokolwiek ujęte 

3. Jest racja i każdy ją ma 

4. Ogół 

5. Życie Janka 

6. Panna wyniosła 

7. STOPA R.I.P 

Album jest dostępny w sprzedaży na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz we wszystkich salonach Empik. 

https://kulturalnysklep.pl/muzyka/pol-plyty-nowak 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!