Marek Koterski śpiewa o 7 uczuciach

Marek Koterski debiutuje w roli wokalisty i kompozytora na płycie „7 Uczuć – Piosenki Marka Koterskiego”.

Już dzisiaj na półkach sklepów muzycznych pojawi się niezwykłe wydawnictwo – płyta „7 Uczuć. Piosenki Marka Koterskiego”. Album jest debiutem wokalnym i kompozytorskim reżysera, któremu towarzyszą artyści-członkowie jego rodziny – Małgorzata Bogdańska, Michał Koterski, Marcela Leszczak, Natalia Gadzina oraz Arkadiusz Grochowski, który jest współautorem muzyki a także producentem muzycznym płyty. W serwisie YouTube można zobaczyć teledysk do tytułowych “7 Uczuć”

Marek Koterski, reżyser kultowych już filmów takich jak m.in. „7 Uczuć”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Nic śmiesznego” czy wreszcie „Dzień świra”, który został ogłoszony najważniejszym polskim filmem po 1989 r., tym razem plan filmowy zamienił na studio nagraniowe i wystąpił w nowej dla siebie roli. 

Każdy kolejny film Marka Koterskiego przyciąga do kin licznych fanów jego twórczości i bez wątpienia wzbudza wiele emocji. Nie inaczej jest w przypadku albumu – jedyne w swoim rodzaju teksty autorstwa Marka Koterskiego, wyśpiewane przez sześcioro wykonawców – solo, w parach jak i wspólnie, nie pozostawiają nikogo obojętnym. 

Na płycie znalazł się tytułowy utwór w wykonaniu Arkadiusza Grochowskiego z filmu „7 uczuć”, „Modlitwa Polaka” znana z „Dnia Świra” oraz teksty z innych filmów reżysera, jak również piosenki jeszcze nieznane szerokiej publiczności. 

Autorem okładki do albumu jest Andrzej Pągowski.

Lista utworów:

 1. 7 uczuć

 2. Piosenka wielbłądzicy

 3. Jak wyrazić…

 4. Hau-hau! – Psia pieśń

 5. Bogaty obcy

 6. Jean-Baptista

 7. Grupa krwi

 8. Wy przeklęte dzieciary…

 9. Czwarty świat

 10. Modlitwa Polaka

 11. Jak to dobrze Polsko, że jesteś…

 12. Nie na naszym to było weselu

 13. Małgorzato…

 14. Ratunku, bo trzeźwieję!

 15. Opis obrazu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!