NIM WSTANIE DZIEŃ – pierwszy singiel zapowiadający EP “Kule Biją” zespołu CANNONBALL

Piosenka “Nim wstanie Dzień” jest pierwszym singlem z nadchodzącej, drugiej już EP-ki zespołu Cannonball o nazwie “Kule Biją”, której premiera została zaplanowana na 13.11.2020r. Zespół na drugim swoim wydawnictwie postawił w całości na przekaz w języku polskim. Nadal wiodącym gatunkiem jest tutaj rock, czy też hard rock oparty o mocne gitarowe riffy, partie klawiszowe legendarnych organów Hammond, z pulsującą sekcją rytmiczną i bogatą warstwą wokalną, natomiast warto podkreślić, że na nowej EP-ce “Kule Biją” pojawiły się liczne innowacyjne rozwiązania harmoniczne oscylujące między popem a heavy metalem. “Nie ukrywamy, że wzorujemy się na takich zespołach jak Queen, czy Muse, do których szczęśliwie jesteśmy czasem porównywani. Jesteśmy fanami bogatych harmonii zarówno wokalnych, jak i instrumentalnych, zmian tempa, nastroju, dobrego pulsu. Chcemy tez udowodnić, że potrafimy pisać dobre hity, piosenki, które wpadają w ucho, do których chce się wracać. Już pracujemy nad kolejnymi, jeszcze bardziej dojrzałymi melodiami i piosenkami, które mamy nadzieję, pojawią się na długogrającej płycie zespołu Cannonball!”. Z przyjemnością podkreślamy, że autorem nagrań jest Paweł Karliński z karlin.studio, autorem magicznego wstępu oraz aranżacji symfonicznej do piosenki “Nim wstanie dzień” jest poznański multiinstrumentalista Bartek Miler. Za klip do piosenki odpowiada Radosław Salamończyk. 

Poznański CANNONBALL jest działającym od ponad roku zespołem doświadczonych muzyków, przyjaciół. Muzykę zespołu wyróżnia stylistyka i szerokość kompozycji, nawiązanie brzmieniowe do lat 70, specyficzne brzmienie Hammonda oraz ciekawe kompozycje nawiązujące do muzyki pop, dzięki czemu trafia ona do szerszego grona słuchaczy. Świetne melodie piosenek, które z łatwością wpadają w ucho posiadają rozbudowane elementy muzyczne, rytmiczne i brzmieniowe.

Pierwsza płyta EP “Friends with Benefits” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem fanów oraz stacji radiowych. Płyta stała się przepustką do znanych ogólnopolskich festiwali oraz przeglądów muzycznych, z których przywieźliśmy znaczące nagrody i wyróżnienia, jak np.:

11.2019 – Zdobycie głównej nagrody na festiwalu “Krótkie spięcie” w Siedlcach

11.2019 – Zdobycie nagrody “Osobowość sceniczna Festivalu” na XXIII EDYCJA MAYDAY ROCK FESTIVAL w Głogowie

05.2020 – Zdobycie głównej nagrody na XIX Rock May Festival w Skierniewicach

Co więcej, w lutym 2020r. zespół Cannonball został zaproszony do ogólnopolskiej stacji radiowej Antyradio, aby w tzw. “prime time” zagrać koncert na żywo.

Zespół Cannonball gra w składzie:

Zbyszko Tuchołka – wokal

Piotr Skraburski – organy Hammonda

Michał Bobrowski – gitara

Paweł Malinowski – bas

Piotr Szpalik – perkusja

11.2020 będzie miała premierę EP “Kule Biją”, która została nagrana w całości w języku polskim, a promować ją będzie singiel “Nim Wstanie Dzień”, do którego stworzony został także teledysk.

Za muzykami Cannonball stoi bogate doświadczenie muzyczne – tworząc i udzielając się z takimi składami/artystami jak: Rust, Grzegorz Hyży, Dirk Verbeuren (Megadeth), Erijef Massiv, Like the Stones, Grzegorz Kupczyk, Dr Blues & Soul ReVision, Disquiet, The Moodswinger, Dziwy, Maja Koman, Sabo, Dawid Kwiatkowski, orkiestra Transatlantyk pod batutą Jan A. P. Kaczmarek i inni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!