URIAH HEEP: specjalny box set ze wszystkimi płytami na 50. lecie zespołu

Właśnie ukazał się specjalny box set, którym URIAH HEEP świętuję 50. lecie istnienia zespołu. Olbrzymie wydawnictwo zawiera 23 płyty: wszystkie albumy studyjne oraz wiele dodatków.

Ten olbrzymi box set podsumowuje całą karierę zespołu. Zawiera wszystkie albumy studyjne oraz 4 płyty na których są kompilacje, które stworzyło 4 muzyków z oryginalnego składu: Mick Box, Ken Hensley, Paul Newton i Lee Kerslake. 
 

 
Poza tym w box secie znajdzie się m.in. 78 stronicowa książka z historią zespołu, osobistymi wspomnieniami i notatkami muzyków oraz materiałami archiwalnymi. 
 
“Siedzę sobie tuż przed moimi 75. urodzinami, z przyjemnością myślami przeskakuję te 50 lat wstecz, kiedy ja, Mick, David, Gary i Lee byliśmy tuż przed czymś wielkim! Teraz to będzie jest jeszcze łatwiejsze patrząc na ten niezwykły box set, który stworzyło BMG, żeby świętować ten muzyczny kamień milowy. To idealny hołd złożony grupie, która tyle osiągnęła, Mickiemu i chłopakom, którzy nadal ciągną tę legendę, no i oczywiście wszystkim Wam, którzy to umożliwiliście. Ogromne i szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych.” – Ken Hensley.
 
 

‘Ten box set przepełnia mnie dumą i zabiera w muzyczną podróż, która mi się marzyła. My nadal jesteśmy na tej magicznej wycieczce, ale móc dotrzeć do 50. lecia naszej działalności to niezwykłe osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni. To była jazda jak na kolejce górskiej, która jak widać nadal trwa i nie widać jej końca, więc z dumą obchodzimy nasze 50.te urodziny tym niezwykłym box setem, nad którego powstaniem bardzo mocno pracowało całe BMG. Przy okazji wspominamy tych wszystkich muzyków, którzy poszli do rock’n’rollowego nieba, a którzy byli częścią tej fantastycznej przygody. Szczęśliwe dni!’ mówi Mick Box.

Przywołując czasy, kiedy rock progresywny, hard rock I heavy metal współistniały w erze wielkich przełomów muzycznych, box set pozwala prześledzić ewolucję Uriah Heep. Od początkujących, niedoświadczonych muzyków studyjnych, którzy mieli do udowodnienia światu wszystko, do wielkich gwiazd rocka.

Zespół sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie, Uriah Heep to inspiracja dla niezliczonej ilości zespołów metalowych. Żeby wymienić tylko te najbardziej znane: DIO, King Diamond, czy także Krokus, Demons & Wizards, Fifth Angel, Axel Rudi Pell, a nawet A-ha. Wszyscy oni wymieniają Uriah Heep jako osobistą inspirację, a W.A.S.P., Tesla, czy Blackmore’s Night nagrywali ich utwory.

Uriah Heep nadal jest w trasie i tworzy w składzie z członkiem założycielem Mickiem Boxem, a Ken Hensley nagrywa i koncertuje z powodzeniem, jako artysta solowy.

Fifty Years In Rock godnie świętuje wyjątkową twórczość, tego unikalnego zespołu, który doczekał się wielu naśladowców, ale któremu nikt nie dorównał. Tym box setem Uriah Heep obchodzi 50. lecie!

Przedsprzedaż box setu Uriah Heep Fifty Years In Rock na stronie: https://uriahheep.lnk.to/50YIRPR

Wyłącznie na stronie zespołu jest dostępna wersja z koszulką oraz podpisaną kartą.

Uriah Heep – 50 Years In Rock Deluxe Boxset

Zawiera:

23 płyty CD (wszystkie albumy), w tym 4 albumy CD skompilowane przez członków zespołu z oryginalnego składu + płyta winylowa The Magician’s Birthday.

Każda z 4 płyt dodatkowych zawiera kompilację wybranych utworów Uriah Heep, które wybrali członkowie zespołu z oryginalnego składu:

wybór Kena Hensley’ego: 14 utworów,

wybór Lee Kerslake’a: 14 utworów,

wybór Mick’a Box’a: 15 utworów,

wybór Paul’a Newton’a: 14 utworów.

The Magician’s Birthday w wersji winylowej, to album, którego okładkę specjalnie na tą okazję przerobił Roger Dean.

64 stronicowa książka zawiera materiały z archiwum zespołu.

Zawiera nowe notatki wykonane przez członków z oryginalnego składu oraz aktualną oś czasu składu zespołu.

2 kartki z grafiką Roger‘a Dean’a, w tym przerobiona okładka Magician’s Birthday oraz Demons And Wizards.

Zawiera wszystkie albumy studyjne oraz album koncertowy Live ’73.

Format : Super Deluxe Box Set

Cat No. BMGCAT463BOX

Barcode: 4050538607376

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!