Barry Gibb wydaje nowy album

Legenda muzyki Barry Gibb z nowym albumem! Krążek „Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1” trafi do sprzedaży 8 stycznia 2021. Na płycie pojawią się znakomici goście: Alison Krauss, Brandi Carlile, David Rawlings, Dolly Parton, Gillian Welch, Jason Isbell, Jay Buchanan, Keith Urban, Little Big Town, Miranda Lambert, Olivia Newton-John, Sheryl Crow i Tommy Emmanuel.

Za produkcję płyty odpowiada laureat Grammy Dave Cobb. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „Words of Fool” w duecie z nagrodzonym Grammy Jasonem Isbellem:

Od pierwszego dnia, gdy weszliśmy do RCA Studios w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis, Willie, Waylon, Roy, The Everly Brothers i wiele innych legend), album po prostu zaczął się tworzyć. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem okazję do pracy z Dave’em i wszystkimi znakomitymi artystami, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Każdy dał nam swój czas i talent. Te spotkania zainspirowały mnie tak bardzo, że brakuje mi słów na opisanie tego. Głęboko czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu

Barry Gibb

Dave Cobb dodaje: – Praca z jednym z moich bohaterów była prawdziwym zaszczytem. Pierwszy album Bee Gees to dla mnie kamień milowy, dlatego możliwość doświadczenia geniuszu Barry’ego osobiście w studiu było czymś surrealistycznym – to w końcu jeden z najlepszych muzyków wszech czasów!
 
Jason Isbell, który pojawia się w pierwszym singlu zapowiadającym „Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1”, mówi: – Barry Gibb jest jednym z najlepszych kompozytorów i wokalistów w historii muzyki popularnej i jestem zachwycony, że wciąż ma ten piękny głos i magiczny zmysł do melodii. Wspólna praca nad projektem była jednym z największych wyróżnień w karierze. To książę.

Kariera Sir Barry’ego Gibba trwa ponad pięć dekad. To współzałożyciel i artystyczny lider zespołu Bee Gees – razem z braćmi Maurice’em i Robinem artysta stworzył jedną z najpopularniejszych grup w historii rock and rolla. Na koncie mają ponad 200 mln sprzedanych albumów. Z 9 singlami jako wykonawca, Barry zalicza się do grona najbardziej dochodowych kompozytorów wszech czasów (łącznie ma 16 numerów jeden). Znajduje się na siódmym miejscu najbardziej kasowych producentów (z 14 singlami na szczycie). Łącznie z Johnem Lennonem i Paulem McCartneyem dzieli wynik największej liczby singli na pierwszym miejscu w ciągu jednego roku kalendarzowego – 7 utworów.

Barry Gibb ma na koncie m.in. 8 nagród Grammy, Grammy Legend Award oraz 2015 Grammy Lifetime Achievement Award. Otrzymał także m.in. American Music Awards Lifetime Achievement Award, BMI Icon Award, cztery BMI Songwriter of the Year Awards, cztery BMI Song of the Year Awards i jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame and Songwriters Hall of Fame. W 2004 Barry otrzymał jedno z najwyższych brytyjskich odznaczeń, gdy Bee Gees dostali tytuł Commanders of the British Empire, a w 2018 tytuł „Sir Barry Gibb” od księcia Karola za zasługi dla muzyki oraz działalność charytatywną.
Barry Gibb – „Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1” – lista utworów:
   1. „I’ve Gotta Get A Message To You” with Keith Urban
   2. „Words of a Fool” with Jason Isbell
   3. „Run to Me” with Brandi Carlile
   4. „Too Much Heaven” with Alison Krauss
   5. „Lonely Days” with Little Big Town
   6. „Words” with Dolly Parton
   7. „Jive Talkin’” with Miranda Lambert, Jay Buchanan
   8. „How Deep Is Your Love” with Tommy Emanuel, Little Big Town
   9. „How Can You Mend A Broken Heart” with Sheryl Crow
   10. „To Love Somebody” with Jay Buchanan
   11. „Rest Your Love On Me” with Olivia Newton-John
   12. „Butterfly” with Gillian Welch, David Rawlings
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/293383/1f48ac539019725df911fbc19dfad597.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *